Sebastian Kaleta: Zostały podjęte decyzje polityczne i zawodowe w stosunku do sędziów. Tego typu praktyk minister Ziobro nie akceptuje

Sebastian Kaleta: Zostały podjęte decyzje polityczne i zawodowe w stosunku do sędziów. Tego typu praktyk minister Ziobro nie akceptuje

„Zostały podjęte decyzje polityczne i zawodowe w stosunku do sędziów. Tego typu praktyk minister Ziobro nie akceptuje” – powiedział Sebastian Kaleta w poranku „Siódma 9”, komentując aferę wokół Ministerstwa Sprawiedliwości.

„Ta sprawa jest rozdmuchiwana do gigantycznych rozmiarów” – mówił wiceminister, odnosząc się do zamieszania wokół Ministerstwa Sprawiedliwości i rzekomej „farmy trolli”.

„To, co pojawiło się w tej korespondencji,to złamanie standardów natury etycznej” – stwierdził.

„Minister wyciągnął daleko idące konsekwencje” – dodał.

Jego zdaniem, minister Zbigniew Ziobro zareagował odpowiednio.

„Trudno obarczać ministra tym, o czym koresponduje konkretna osoba” – powiedział Kaleta.

„Tego typu praktyk minister nie akceptuje. Zostały podjęte decyzje polityczne i zawodowe stosunku do sędziów” – dodał.

Odniósł się też do zachowania niektórych sędziów, których prywatną korespondencję w tej sprawie opublikowały media. Zdaniem Kalety, ci sędziowie popełnili błąd, broniąc się w ten sposób.

„Ci sędziowie podjęli się reformowania polskiego sądownictwa, a przez miesiące byli traktowani skandalicznie. W tej sytuacji podjęli złe kroki, by się bronić” – mówił.

Zapewnił też, że nie zna Emilii, która jest jedną z bohaterek afery.

„Nie prowadziłem korespondencji, nie kojarzę tej osoby” – powiedział Sebastian Kaleta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA