Radosław Molenda: Wizyta Franciszka do Mozambiku przypomina pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski

Radosław Molenda: Wizyta Franciszka do Mozambiku przypomina pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski

„To o co chodzi w tej pielgrzymce to właśnie przywrócenie nadziei, pokoju i pojednania. Dokładnie o to chodzi. Franciszek wygłosi piętnaście przemówień, które dla mnie są troszeczkę podobne do tego, z czym przyjeżdżał Jan Paweł II w 1979 roku do Polski. Chce oni przywrócić pokój, przywrócić nadzieję, zaapelować do wszystkich stron konfliktu. Mozambik zżera ogromny konflikt polityczny i korupcja” – powiedział w poranku „Siódma 9” Radosław Molenda z portalu idziemy.pl. Z redaktorem rozmawiał Jarosław Wydra.

Mozambik, Mauritius i Madagaskar są celem rozpoczętej podróży apostolskiej Franciszka.  To jego 31. zagraniczna pielgrzymka i czwarta podróż do Afryki.

Papież wylądował w Maputo w środę wieczorem. Dziś spotkał się już z przedstawicielami władz Mozambiku i korpusu dyplomatycznego.

Zdaniem Radosława Molendy z portalu idziemy.pl to wizyta przywracająca nadzieję i pokój, dlatego przed Franciszkiem duże wyzwanie.

„To o co chodzi w tej pielgrzymce to właśnie przywrócenie nadziei, pokoju i pojednania. Dokładnie o to chodzi. Franciszek wygłosi piętnaście przemówień, które dla mnie są troszeczkę podobne do tego z czym przyjeżdżał Jan Paweł II w 1979 roku do Polski czyli przywrócić pokój, przywrócić nadzieję, zaapelować do wszystkich stron konfliktu. Mozambik zżera ogromny konflikt polityczny i korupcja” – powiedział rozmówca Jarosława Wydry.

Oprócz Mozambiku papież odwiedzi także Madagaskar i Mauritius. „Tu Franciszek skieruje słowa do odradzającego się Kościoła” – zaznaczył Radosław Molenda.

„Papież raczej będzie próbował mówić do młodego, prężnie rozwijającego się kościoła. Będzie chciał powiedzieć, że papież o nich pamięta, że pamięta o wyspach Oceanu Indyjskiego, przy okazji Mauritiusu. To będą inne wizyty, ale równie ważne” – zaznaczył redaktor.

Pielgrzymka papieża Franciszka do Afryki odbywa się pod hasłem „Nadzieja, pokój i pojednanie”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA