Mateusz Krawczyk na temat wolontariatu w Ugandzie

Mateusz Krawczyk na temat wolontariatu w Ugandzie

„Na terenach wiejskich nie wszystkie dzieci otrzymują edukację na poziomie podstawowym. Istnieją różne powody takiego stanu rzeczy. Często przyczyną są kwestie finansowe, podejście rodziców, przepełnione szkoły. Problemem jest niejednokrotnie niewystarczająca liczba materiałów edukacyjnych, z których dzieci mogłyby się uczyć” – powiedział w poranku „Siódma 9” Mateusz Krawczyk, wolontariusz programu Polska Pomoc. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem opowiadał o wolontariacie w Ugandzie.

„Jestem wolontariuszem w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej w wolontariacie Polska Pomoc. Co roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych organizuje akcje, w których organizacje pozarządowe mogą zgłosić swoje projekty i inicjatywy. Dotyczą one tego, żeby w krajach rozwijających się (np. kraje Afryki Wschodniej), zrobić coś dobrego” – powiedział Mateusz Krawczyk.

„Bierzemy udział w projekcie «Słowa tworzą świat» i działamy w wiosce Ugando na południu Ugandy” – sprecyzował gość poranka.

Rozmówca Marcina Fijołka opowiedział więcej o tym, co dokładnie robią wolontariusze.

„W jednej ze szkół rok temu powstała biblioteka i centrum edukacyjne. Przyjechałem tu m.in. po to żeby jak najlepiej zorganizować pracę tej biblioteki. Naszym celem jest edukacja dla wszystkich. Od dwóch miesięcy staramy się to miejsce rozwijać” – powiedział wolontariusz.

„Mnóstwo wyzwań przed nami. Choć od 1997 roku edukacja w Ugandzie jest powszechna, to poziom infrastruktury związanej z edukacją jest na niskim poziomie” – stwierdził Mateusz Krawczyk.

„Na terenach wiejskich nie wszystkie dzieci otrzymują edukację na poziomie podstawowym. Istnieją różne powody takiego stanu rzeczy. Często przyczyną są kwestie finansowe, podejście rodziców, przepełnione szkoły. Problemem jest niejednokrotnie niewystarczająca liczba materiałów edukacyjnych, z których dzieci mogłyby się uczyć” – dodał gość poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA