Mateusz Parys: Wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest najlepszym wyborem Grzegorza Schetyny w ramach swojego usuwania się w cień

Mateusz Parys: Wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest najlepszym wyborem Grzegorza Schetyny w ramach swojego usuwania się w cień

„Wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest najlepszym wyborem Grzegorza Schetyny w ramach swojego usuwania się w cień. Pani marszałek jest osoba poważaną i poważniejszą niż inni politycy Platformy, którzy być może chcieliby aspirować do roli przyszłego lidera tej partii” – powiedział w poranku „Siódma 9” Mateusz Parys. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem politolog oceniał trwającą kampanię wyborczą.

Rozmowa rozpoczęła się od oceny poparcia w sondażach. Zdaniem Mateusza Parysa Jarosław Kaczyński powoli zaczyna stawać się tzw. teflonowym politykiem.

„Mimo prób opozycji dot. nagłośnienia różnych afer, sondaże są nadal bardzo korzystne dla Prawa i Sprawiedliwości” – zauważył dziennikarz.

„PiS wypracował model prezentowania i unikania brudnej gry. Nie można jednak z tego zrezygnować w ogóle. Dlatego też pojawiły się chociażby tzw. cysterny wstydu. To jest akcja, która może zaciekawić media na kilka dni” – dodał.

Gość Marcina Fijołka mówił też o zaplanowanej na piątek konwencji programowej Platformy Obywatelskiej. „Program największej partii opozycyjnej ma zaprezentować nowa kandydatka na premiera. Pani Małgorzata Kidawa-Błońska od czasu ogłoszenia jej kandydatury przez Grzegorza Schetynę była nieobecna w mediach. Sytuacja ma się zmienić po dzisiejszej konwencji” – powiedział Mateusz Parys.

„Wybór pani marszałek jest najlepszym wyborem Grzegorza Schetyny w ramach swojego usuwania się w cień. Pani Kidawa-Błońska jest osoba poważaną i poważniejszą niż inni politycy Platformy, którzy może chcieliby aspirować do roli przyszłego lidera tej partii” – stwierdził gość poranka.

Według politologa istotna będzie strategia komunikacyjna Platformy.

„Do tej pory nie przynosiła ona wielkich efektów. Dużo zależy od tego jak kandydatka na premiera będzie ten program prezentować” – powiedział Parys, nawiązując do ostatnich wypowiedzi Pawła Poncyliusza i Grzegorza Schetyny, którzy podczas niedawnych wywiadów radiowych mieli problemy z wypunktowaniem najważniejszych celów programowych PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA