Michał Pol: Dotychczasowe wyniki zaciemniały nam obraz reprezentacji Jerzego Brzęczka

Michał Pol: Dotychczasowe wyniki zaciemniały nam obraz reprezentacji Jerzego Brzęczka

„Pomimo pierwszych czterech zwycięstw i braku straty bramki w meczach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020, graliśmy w tych meczach bardzo słabo. Te dotychczasowe wyniki zaciemniały nam obraz reprezentacji Jerzego Brzęczka” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Michał Pol. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o przegranym meczu kadry Jerzego Brzęczka ze Słowenią, a także o nadchodzącym spotkaniu z reprezentacją Austrii.

W poniedziałek 9 września reprezentacja Polski w piłce nożnej podejmie u siebie reprezentację Austrii. Po piątkowej porażce w meczu ze Słowenią nastroje w kadrze nie są najlepsze. O drużynie prowadzonej przez selekcjonera Jerzego Brzęczka w rozmowie z Marcinem Fijołkiem opowiadał redaktor Michał Pol.

„Mecz z Austrią będzie meczem o pozycję lidera naszej grupy. Robert Lewandowski powiedział nawet ostatnio, że to goście są faworytem nadchodzącego spotkania” – powiedział gość poranka.

„Pomimo pierwszych czterech zwycięstw i braku straty bramki, trzeba powiedzieć, że graliśmy w tych meczach bardzo słabo. Te dotychczasowe wyniki zaciemniały nam obraz” – powiedział redaktor Pol.

„Selekcjoner Jerzy Brzęczek nie umie wykorzystać wielkiego potencjału, który drzemie w naszych zawodnikach. Dziwią jego decyzje. Mam wrażenie, że utrudnia nimi pracę swoją i innych, wyznaczając piłkarzom na boisku role inne, niż im najbardziej pasujące. Przykładem jest wystawienie na lewej obronie prawonożnego Bartosza Bereszyńskiego. W konsekwencji słabo wyglądała gra całej lewej strony naszej drużyny” – stwierdził rozmówca Marcina Fijołka, który przyznał, że nawet pomimo słabej gry będzie nam ciężko nie awansować do finałów Euro 2020.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top