O. Roman Bielecki o wrześniowym wydaniu miesięcznika „W drodze”

O. Roman Bielecki o wrześniowym wydaniu miesięcznika „W drodze”

„W najnowszym wydaniu miesięcznika «W drodze» zatytułowanym «Zgorszeni Kościołem» chcieliśmy zmierzyć się z rzeczywistością, która stanowi duży kłopot. W obliczu ujawniania różnych skandali i afer, wielu ludzi wierzących pyta jak odnaleźć się w Kościele. Próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na te pytania, rozmawiając z o. Ludwikiem Wiśniewskim i red. Pawłem Lisickim. Pytania miały charakter otwarty, a odpowiedzi są dość rozbieżne” – powiedział w poranku „Siódma 9” o. Roman Bielecki. O najnowszym wydaniu miesięcznika rozmawiał z nim Marcin Fijołek.

W rozmowie poranka poruszono też temat polityki głoszonej z ambon. Ojciec Bielecki polecał tekst o. Wojciecha Ziółka.

„To co o. Ziółek próbuje przekazać to to, że musimy pamiętać o tym, że jak nie będzie w nas doświadczenia Boga, to z Ewangelii zrobimy ideologię. Będziemy się spierać o zakazy i nakazy, a będziemy to robić instrumentalnie. W tym wszystkim nie będzie miejsca na Pana Boga, a Ewangelia będzie narzędziem do czystej walki politycznej” – powiedział redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”.

„Jeśli zaczynamy rozmowę od mówienia o najwyższych zasadach, a nie mówimy o tym skąd one wynikają, to zaraz będziemy pytali po co to wszystko robimy” – dodał gość poranka „Siódma 9”. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA