Łukasz Mężyk: Dziś nikt nie mówi o Polexicie

Łukasz Mężyk: Dziś nikt nie mówi o Polexicie

„W ciągu kilku miesięcy Mateuszowi Morawieckiemu udało się rozbroić tykającą bombę, którą opozycja nazywała Polexitem. Rok temu był to najbardziej rozgrzany przekaz opozycji, dziś nikt o tym nie mówi” – powiedział w poranku „Siódma 9” Łukasz Mężyk (300 polityka). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił m.in na temat osoby Mateusza Morawieckiego.

Gość poranka „Siódma 9” komentując ostatnią konwencję Prawa i Sprawiedliwości zwracał uwagę na tempo spełniania obietnic partii Jarosława Kaczyńskiego.

„Trzeba przyznać, że niesamowicie szybko realizują swoje obietnice. Wyborcom może podobać się to, że politycy partii rządzącej traktują tę sprawę bardzo poważnie” – powiedział Łukasz Mężyk.

Zdaniem gościa poranka „Siódma 9” Jarosław Kaczyński przekonał się podczas ostatniej kadencji Sejmu, że premier rządu musi bardzo dobrze sprawdzać się w polityce zagranicznej.

„Jarosław Kaczyński zobaczył w trakcie dwóch lat rządów Beaty Szydło, że bycie premierem w dzisiejszych realiach może np. oznaczać kilkudniowe wyjazdy do Brukseli. Trzeba tam jeździć, prowadzić negocjacje, rozmawiać i SMS-ować. Prawdopodobnie Beata Szydło nie jest w tym tak sprawna, jak Mateusz Morawiecki” – stwierdził redaktor portalu 300 polityka.

„(…)W ciągu kilku miesięcy udało mu się rozbroić tykającą bombę, którą opozycja nazywała Polexitem. Rok temu był to najbardziej rozgrzany przekaz opozycji, dziś nikt o tym nie mówi” – zauważył rozmówca Marcina Fijołka.

Łukasz Mężyk skomentował też wybór Platformy Obywatelskiej dotyczący kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na ewentualnego przyszłego premiera polskiego rządu.

„Jest to ruch politycznie dobry, ale może być za mało czasu, żeby przypomnieć jej osobę Polakom. Swoim stylem wyrasta ona ponad poziom polskiej polityki” – powiedział.

Pomimo pozytywnego odbioru tej kandydatury gość poranka nie dostrzega wielkich szans na zwycięstwo PO i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w zbliżających się wyborach.

„Czy to jest moment zmiany warty? Wydaje mi się, że obecnie nie ma takiego wiatru zmiany, ludzie nie chcą zmiany rządów” – dodał gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA