Dr Łukasz Jasina: „Polityka” Patryka Vegi to tabloidowy i nielogiczny film

Dr Łukasz Jasina: „Polityka” Patryka Vegi to tabloidowy i nielogiczny film

„«Polityka» to tabloidowy, nielogiczny film. Uważam go za gorszy od poprzednich filmów Patryka Vegi. W tym filmie nie ma poruszonych tematów, które by się Polakowi nie ograły. Polskie społeczeństwo nie potrzebuje tabloidowej wersji polityki w celu budowania własnych poglądów politycznych” – powiedział w poranku „Siódma 9” dr Łukasz Jasina. W rozmowie z Karolem Gacem krytyk recenzował najnowsze filmy.

Pierwszym filmem poddanym analizie i ocenie dr Jasiny był film Patryka Vegi pt. „Polityka”.

„Jest to tabloidowy, nielogiczny film. Uważam go za gorszy od poprzednich filmów Patryka Vegi. Tam nie ma poruszonych tematów, które by się Polakowi nie ograły. Polskie społeczeństwo nie potrzebuje tabloidowej wersji polityki w celu budowania własnych poglądów” – stwierdził rozmówca Karola Gaca.

Gość poranka „Siódma 9” ocenił też film, który w kinach pojawi się dopiero na początku października. Mowa o „Jokerze” Todda Philipsa. W roli tytułowego „Jokera” wciela się Joaquin Phoenix.

„Jest to dobrze zrealizowany film, pokazujący atrakcyjność zła i jego niejednoznaczność. Nie będzie to Joker podobny do tego zagranego przez Jacka Nicholsona czy Heatha Ledgera. Film «Joker» może okazać się najważniejszą pozycją kinową na początku października” – powiedział dr Jasina.

Pod koniec rozmowy ekspert ocenił ostatniego dzieło Quentina Tarantino, czyli „Dawno temu w Holywood”.

„Czy jest to arcydzieło przekonamy się za kilkanaście lat. Dłużyzny w tym filmie nie nudzą, a zakończenie jest lepsze niż w rzeczywistości. Mamy tu do czynienia z bardzo akademickim Tarantino, który obok pokazywania okrucieństwa i zła, daje widzowi dużo fajnej refleksji” – podsumował gość poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA