Andrzej Mitek (Stacja 7) o „Piernikowych bajkach” siostry Anny Walaszek FMM

Andrzej Mitek (Stacja 7)  o „Piernikowych bajkach” siostry Anny Walaszek FMM

„Za pomysłem «piernikowych bajek» stoi o. Adam Szustak, który głosząc rekolekcje u sióstr Franciszkanek, spotkał się z siostrą Anną Walaszek FMM i odkrył jej talent do opowiadania bajek. Uznaliśmy, że taka twórczość nie powinna zniknąć i powinna zostać pokazana jak najszerzej” – powiedział w poranku „Siódma 9” Andrzej Mitek (Stacja 7). W rozmowie z Jarosławem Wydrą opowiadał o nowej serii filmów dostępnych na portalu.

„Siostra wymyśla bajki i opowiada je w formie klasycznych wierszowanych bajek. Ma ona dar opowiadania, potrafi robić to wręcz w hipnotyczny sposób. To są bajki, które majaą pewne wartości. Dzieci, tak jak w powieściach Lewisa, znajdą w nich proste przykłady mówiące o tym, co jest dobre, a co złe. Dorośli z kolei mogą się zmierzyć z trudniejszymi pytaniami” – stwierdził rozmówca Jarosława Wydry.

„Po pierwszych odcinkach widzimy, że najwięcej pozytywnych reakcji jest ze strony dorosłych, rodziców. Sporo narzeka się mówiąc, że w Internecie nie ma wartościowych treści, że dzieci są atakowane bardzo ekspresywnymi obrazami, że ciężko znaleźć im coś, co w odpowiedzialny sposób można im pokazać. (…) Chcemy zaakcentować siłę przekazu wyobraźni, nie siłę obrazu” – powiedział redaktor portalu Stacja7.pl.

Zapytany o to, czy istnieje szansa, aby namówić siostrę Annę do stworzenia nowej serii bajek, odpowiedział:

„Wciąż jest jeszcze kilka bajek nieopowiedzianych, które zostaną umieszczone na Stacji 7. Wiem, że siostra ostatnio nie tworzyła nowych opowieści. Może nasz pomysł zachęci siostrę Annę do stworzenia nowych bajek?” – zastanawiał się Andrzej Mitek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA