Krzysztof Wołodźko: Negowanie tego co w sprawach społecznych zrobił PiS jest niekorzystne dla opozycji

Krzysztof Wołodźko: Negowanie tego co w sprawach społecznych zrobił PiS jest niekorzystne dla opozycji

„Koalicja Obywatelska boi się negować to co robi partia rządząca. To jest opozycja, która z jednej strony jest bardzo ultraliberalna w swoich realnych poglądach na polską gospodarkę. Z drugiej strony widzi, że bardzo niekorzystne dla niej jest negowanie tego, co PiS zrobił w sprawach społecznych, więc oni mówią, że daliby jeszcze więcej plus darmowy internet” – powiedział w Poranku „Siódma 9” Krzysztof Wołodźko. W rozmowie z Jarosławem Wydrą dziennikarz Gazety Polskiej Codziennie komentował ostatnie sondaże przedwyborcze.

Z badania brytyjskiego politologa Bena Stanleya, który przygotował dla „Polityki” model poparcia dla partii politycznych wynika, że PiS ma 47% poparcia, KO 27%, Lewica 13%, PSL 6% i Konfederacja 5%.

Sytuację na polskiej scenie politycznej komentował w czwartkowym Poranku Siódma9 Krzysztof Wołodźko z Gazety Polskiej Codziennie. W rozmowie z Jarosławem Wydrą gość Poranka mówił, że Prawo i Sprawiedliwość potrafi narzucić ton kampanii.

„Koalicja boi się negować to co robi partia rządząca. To jest opozycja, która z jednej strony jest bardzo ultraliberalna w swoich realnych poglądach na polską gospodarkę. Z drugiej strony widzi, że bardzo niekorzystne dla niej jest negowanie tego, co PiS zrobił w sprawach społecznych, więc oni mówią, że daliby jeszcze więcej plus darmowy internet” – powiedział Krzysztof Wołodźko.

Partia rządząca zdobyła milion podpisów pod listami do Sejmu, natomiast Koalicja Obywatelska zebrała 340 tys. autografów pod listami. To zdaniem Krzysztofa Wołodźki dowód na większą mobilizację Prawa i Sprawiedliwości.

„Można to traktować jako prognostyk, czyli taki sondaż nie wprost. Widać, że Prawo i Sprawiedliwość, chyba dzięki programowi społeczno-gospodarczemu, nabiera wiatru w żagle” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA