Robert Winnicki: W swoim programie kładziemy szczególny akcent na małych i średnich przedsiębiorców. To oni wytwarzają 70 % polskiego PKB

Robert Winnicki: W swoim programie kładziemy szczególny akcent na małych i średnich przedsiębiorców. To oni wytwarzają 70 % polskiego PKB

„Położymy akcent na przedsiębiorczość i przedsiębiorców. Mali i średni przedsiębiorcy to ci, którzy wytwarzają 70% polskiego PKB i zatrudniają podobny procent Polaków. W sobotę będziemy też mówić o ochronie życia i przyrody, o realnej, systemowej reformie sadownictwa. Chcemy też zaakcentować, że politykę zagraniczną postrzegamy inaczej, niż dotychczas rządzący. (...) Mamy pomysł na każdą przestrzeń życia społeczno-gospodarczego, ale na najbliższej konwencji najmocniej skupimy się na gospodarce” – powiedział w poranku „Siódma 9” Robert Winnicki (Konfederacja, Ruch Narodowy). W rozmowie z Jarosławem Wydrą poseł Winnicki mówił m.in. o programie wyborczym Konfederacji.

W czwartek 19 września w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata dotycząca tego, czy przyjąć rezolucję ws. dokumentu, w którym PE przestrzega przed rodzącymi się radykalizmem i ksenofobią oraz grupami inspirującymi się nazizmem i stalinizmem. Czy to dobra rezolucja? Jak zauważył poseł Winnicki już 2 lata temu w PE uchwalano podobną rezolucję.

„Wtedy była ona wymierzana wprost we wszystkich, którzy nie zgadzają się z wizją państwa multi-kulturowego, z wizją liberalizmu obyczajowego. Zaproponowałem wówczas, żeby w rezolucji, która ma dotyczyć Europy, były zapisane takie wartości jak: państwo narodowe czy wartości chrześcijańskie. Moja propozycja została odrzucona. Obawiam się, że rezolucja przygotowywana obecnie w europarlamencie, umocni obowiązująca w UE lewacką ideologię” – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Lider Konfederacji zapytany przez Jarosława Wydrę o stosunek jego ugrupowania do obecności Polski w Unii Europejskiej, odpowiedział:

„Konfederacja mówi o tym, że nie może być zgody na Unię taką jak ta obecna. Unia Europejska od 1993 roku budowana jest jako federalne superpaństwo o radykalnie lewicowym obliczu. Wydaje się, że jej reforma nie jest obecnie możliwa. Unia trzeszczy w szwach, bo nie tylko Brytyjczycy próbują się z niej wydostać. Jest wiele państw, którym nie podoba się w jakim kierunku Niemcy i Francja sterują Unią. Polska musi być zdolna do życia poza Unią. Rozpad UE jest możliwy i trzeba mieć scenariusz na to, co robić w przypadku takiego rozpadu. (…) Jako Ruch Narodowy opublikowaliśmy dokument «POLexit - bezpieczne wyjście awaryjne». Trzeba przygotować się na taką ewentualność i trzeba przeprowadzić bardzo rzeczową debatę na temat Polski w Unii Europejskiej” – odpowiedział gość poranka „Siódma 9”.

„Konfederacja będzie dążyć do tego, żeby stworzyć w Europie inny układ współpracy międzypaństwowej. UE jest scentralizowanym, socjalistycznym, liberalno-lewicowym eksperymentem, który otwierając się na imigrację i wprowadzając lewicową agendę do gospodarki i życia społecznego, niszczy Europę” – dodał poseł.

Rozmówca Jarosława Wydry skomentował pomijanie Konfederacji w przekazach największych mediów w Polsce.

„Konfederacja jest jedyną siłą z 5 komitetów, która nie wywodzi się z Okrągłego Stołu. Widzimy tego skutki. W niektórych stacjach komercyjnych i w mediach publicznych jesteśmy wycięci do zera. To rzecz kuriozalna” – powiedział Robert Winnicki.

Jak zaznaczył lider Konfederacji, ugrupowanie jest otwarte na koalicję z tymi partiami, które będą chciały spełnić określone postulaty Konfederatów.

„Możemy myśleć o koalicji z formacją, która będzie chciała rozwijać polską przedsiębiorczość (rozwijać w oparciu o realne dane). Wejdziemy w koalicję z tym, kto poprze pełną ochronę życia poczętego bez żadnych wyjątków. (...) Rządzący potrzebują takiej siły jak Konfederacja, po to żeby zakazać dewiacji w przestrzeni publicznej (...)” – stwierdził rozmówca Jarosława Wydry.

„Nie idziemy do wyborów po dotacje, tylko po aby załatwiać polskie sprawy w Sejmie. Nie koncentrujemy się dzisiaj na pieniądzach, a na tym w jaki sposób wprowadzić do Sejmu jedyną siłę nieokrągłostołową” – kontynuował.

Poseł Winnicki zapytany o to, czy nie obawia się, że Konfederację czeka podobny scenariusz jaki spotkał ugrupowanie Kukiz’15, który chwilę po tym jak dostał się do Sejmu, rozpadł się na mniejsze frakcje, odpowiedział:

„Rozstaliśmy się z Kukizem, bo Paweł Kukiz zdradził siebie i idee, które promował. W Konfederacji istnieją pewne różnice - to rzecz oczywista. Jesteśmy jednak w stanie uzgodnić pakiet wspólnych postulatów i nasza dobra współpraca jest jak najbardziej możliwa”.

W sobotę 21 września w Warszawie odbędzie się konwencja programowa Konfederacji. Robert Winnicki mówił w naszym programie o tym, czego będzie ona dotyczyć.

„Położymy akcent na przedsiębiorczość i przedsiębiorców. Mali i średni przedsiębiorcy to ci, którzy wytwarzają 70% PKB i zatrudniają mniej więcej taki procent Polaków. W sobotę będziemy też mówić o ochronie życia i przyrody, o realnej, systemowej reformie sadownictwa. Chcemy też zaakcentować, że politykę zagraniczną postrzegamy inaczej, niż dotychczas rządzący. (...) Mamy pomysł na każdą przestrzeń życia społeczno-gospodarczego, ale w najbliższej konwencji najmocniej skupimy się na gospodarce” – powiedział pod koniec rozmowy gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA