Rafał Gawlikowski: To jest kampania, której tak naprawdę nie ma. Ona właściwie jest już rozstrzygnięta

Rafał Gawlikowski: To jest kampania, której tak naprawdę nie ma. Ona właściwie jest już rozstrzygnięta

„W porównaniu do trwającej kampanii, kampania do Parlamentu Europejskiego była dużo bardziej intensywna. Projekt zjednoczonej opozycji rozpalał wyobraźnię osób związanych z opozycją. Teraz tego nie ma. (...) To jest kampania, której tak naprawdę nie widać. Ona właściwie jest już rozstrzygnięta” – powiedział Rafał Gawlikowski (Klub Jagielloński). Rozmowa Marcina Fijołka.

Głównym celem dyskusji Marcina Fijołka z Rafałem Gawlikowskim była analiza ostatniego raportu Klubu Jagiellońskiego. Wspomniany raport dotyczy oceny 4 lat polskiego rządu. Do najlepiej ocenianych sektorów (ministerstw) zaliczono w nim te, które związane są z innowacyjnością, gospodarką i sportem. Najniższe oceny przyznano sektorowi sprawiedliwości i edukacji. Ogólna ocena rządów PiS-u wyniosła 3,07.

Jakie przesłanki stały za takimi ocenami?

„Chaos związany z reformą edukacji, a także zamieszanie na arenie międzynarodowej wywołane przez działania Ministerstwa Sprawiedliwości, doprowadziły do naszych niskich ocen” – odpowiedział Rafał Gawlikowski dodając, że w obu wspomnianych przypadkach reformy nie spowodowały tak naprawdę realnej zmiany na lepsze.

W raporcie „W porównaniu do trwającej kampanii, kampania do Parlamentu Europejskiego była dużo bardziej intensywna. Projekt zjednoczonej opozycji rozpalał wyobraźnię osób związanych z opozycją. Teraz tego nie ma. (...)To jest kampania, której tak naprawdę nie widać. Ona właściwie jest już rozstrzygnięta” Klubu Jagiellońskiego nie zabrakło też pozytywnych ocen.

„Przełomowe zmiany zaszły w sektorze polityki związanej z innowacyjnością. Państwo nareszcie zaczęło koordynować tę politykę. Dobrze oceniamy działania ministra Witolda Bańki, duże zmiany zaszły też w polityce społecznej” – powiedział gość poranka.

Pod koniec rozmowy, podsumowano kończącą się kampanię wyborczą. Zdaniem Rafała Gawlikowskiego obecna kampania była mniej interesująca od poprzedniej, majowej.

– stwierdził rozmówca Marcina Fijołka.

„Fakt, że podczas ostatniej debaty w TVP Władysław Kosiniak-Kamysz był jedynym obecnym liderem partii politycznej, świadczy o tym, że politycy mają tego świadomość” – dodał przedstawiciel Klubu Jagiellońskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA