Grzegorz Polak o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Grzegorz Polak o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

„Prymas Wyszyński, podobnie jak papież Jan Paweł II był kapłanem, który autentycznie głosił Ewangelię. W jego zachowaniu nie było nic na pokaz, nic nie było udawane. Stefan Wyszyński traktował drugiego człowieka jak przyjaciela, nie widział w nim wroga” – powiedział w Poranku „Siódma 9” Grzegorz Polak (Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił na temat beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

W ostatniej piątkowej rozmowie Poranka „Siódma 9” rozmawialiśmy o kard. Stefanie Wyszyńskim. W czwartek 3 października zapadła decyzja o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Grzegorz Polak z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego opowiedział w jaki sposób należy przedstawiać postać Prymasa, aby jak najwięcej osób mogło ujrzeć w nim jego świętość.

„Pokazanie czyjejś świętości, czyjegoś życia wewnętrznego jest rzeczą niezwykle trudną. Głębie postaci poznaje się m.in. poprzez jej literaturę. Dlatego też ekspozycja muzealna powinna natchnąć do sięgnięcia po konkretne dzieła Prymasa Tysiąclecia. W muzeum nie da rady pokazać wszystkiego, ale na pewno chcemy podkreślić, że kard. Stefan Wyszyński był człowiekiem, który potrafił przebaczyć drugiemu człowiekowi” – stwierdził Grzegorz Polak.

„Prymas Wyszyński, podobnie jak papież Jan Paweł II był kapłanem, który autentycznie głosił Ewangelię. W jego zachowaniu nie było nic na pokaz, nic nie było udawane. Stefan Wyszyński traktował drugiego człowieka jak przyjaciela, nie widział w nim wroga” – powiedział gość Poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA