Błażej Spychalski: Możliwe, że jeszcze w tym roku Donald Trump przyleci do Polski

Błażej Spychalski: Możliwe, że jeszcze w tym roku Donald Trump przyleci do Polski

„Prezydent Trump na pewno do Polski przyleci. Kancelaria Prezydenta RP, jak i Kancelaria Prezydenta Stanów Zjednoczonych są ze sobą w stałym kontakcie. Jeśli chodzi o wizytę prezydenta Trumpa to w grę wchodzi końcówka bieżącego roku” – powiedział w Poranku „Siódma 9” Błażej Spychalski (Kancelaria Prezydenta). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem rozmawiał na temat frankowiczów i o sprawie Mariana Banasia.

Rozmowa Marcina Fijołka z rzecznikiem prasowym prezydenta dotyczyła m.in. wyroku TSUE ws. kredytów frankowych. Zdaniem Błażeja Spychalskiego jest to dobry wyrok.

„Warto przypomnieć, że prezydent Andrzej Duda zaproponował dwa rozwiązania, które są przez Sejm przyjęte. One już funkcjonują W istocie wspierają one tych, którym jest najtrudniej spłacać kredyty denominowane w walutach obcych. Ci, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, rzeczywiście to wsparcie uzyskują” – powiedział Spychalski, sugerując, że początek przyszłej kadencji Sejmu, jest dobrym momentem na wypracowanie innego, idącego dalej rozwiązania (np. takiego, które bazowałoby na ostatnim wyroku TSUE).

W dzisiejszym wywiadzie poruszono też sprawę Mariana Banasia i Najwyższej Izby Kontroli.

„Jest to sprawa wielowątkowa i zastanawiająca” – stwierdził Błażej Spychalski

„Marian Banaś będąc jeszcze szefem Krajowej Administracji Skarbowej miał ogromne zasługi w walce z mafią VAT-owską. Dzięki jego działalności państwo polskie odzyskiwało ogromne sumy pieniędzy. Te zasługi są nieocenione” – powiedział rozmówca Marcina Fijołka.

„W ostatnim czasie pan Banaś postąpił w moim odczuciu modelowo. Poinformował, że z uwagi na to, że są pewne wątpliwości, że są prowadzone pewne działania przez służby, idzie na urlop bezpłatny. Dobrze, że powołany został zastępca prezesa NIKu. Dzięki temu Najwyższa Izba Kontroli będzie mogła spokojnie pracować” – przyznał minister.

Pod koniec rozmowy Marcin Fijołek dopytywał o to, kiedy i czy, do Polski przyleci prezydent USA Donald Trump.

„Prezydent Trump na pewno do Polski przyleci. Kancelaria Prezydenta RP, jak i Kancelaria Prezydenta Stanów Zjednoczonych są ze sobą w stałym kontakcie. Jeśli chodzi o wizytę prezydenta Trump to w grę wchodzi końcówka bieżącego roku” – potwierdził gość Poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA