Mateusz Maranowski: KO nie ma nic, czym mogłaby zainteresować i przekonać do siebie wyborców

Mateusz Maranowski: KO nie ma nic, czym mogłaby zainteresować i przekonać do siebie wyborców

„PO nagrabiła sobie w czasie tej kampanii mnóstwo błędów, a PiS ma w tej chwili pełne narzędzia do tego, żeby spokojnie zwyciężyć. Nie ma żadnej rzeczy, która mogłaby przekonać do KO. Nie ma rzeczy, którą obywatele mogliby się zainteresować i KO mogłaby ich przekonać, dlatego że oni jadą takimi hasłami jak praworządność, sąd najwyższy itp., a przeciętny obywatel nie ma z tym na co dzień nic wspólnego. To są rzeczy abstrakcyjne i kompletnie nieprzekonujące Polaków. A PiS daje konkret” – powiedział w poranku „Siódma 9” Mateusz Maranowski z telewizji wPolsce.pl. W rozmowie z Anną Czytowską skomentował kampanię wyborczą.

„Zarówno PiS, jak i PO boją się braku mobilizacji elektoratu. Dzisiaj tak naprawdę stawką jest: wszyscy kontra PiS. Proszę zauważyć, że w mediach liberalnych Konfederacja zaczyna być pompowana. Nagle zrozumiano, że Konfederacja, zabierając kilka punktów procentowych PiS-owi, może być tą siłą, która sprawi, że PiS-owi zabraknie tych kilku głosów i utraci większość” – mówił gość poranka.

Jak zaznaczył: „Nie wyobrażam sobie koalicji Lewicy z Konfederacją, ale jestem pewien, że KO z Lewicą stworzyliby rząd bez problemu, bo KO jest kompletnie bezideowa, więc spokojnie się zgodzi na wszystkie postulaty Lewicy, które zaproponuje, byle tylko odsunąć PiS od władzy”.

Zwrócił uwagę, że politycy PiS-u boją się demobilizacji elektoratu.

„Jak rozmawiałem zakulisowo z jednym z polityków PiS-u, powiedział, że nawet mu się marzy, żeby chociaż jeden sondaż był dużo gorszy dla PiS-u. To by spowodowało poczucie zagrożenia wśród elektoratu, że mogą zostać odebrane wszystkie przywileje i to, co PiS zrobiło dla przeciętnego obywatela. A moim zdaniem to pierwsza partia, która dla przeciętnego Kowalskiego zrobiła bardzo dużo. Odzyskała jego godność, jego dumę, wprowadziła pomoc socjalną”.

Ocenił także kampanię prowadzoną przez KO.

„Jedna za drugą wpadka wizerunkowa PO. Była Klaudia Jachira. To coś okropnego, co ona wyprawia. PO nagrabiła sobie w czasie tej kampanii mnóstwo błędów, a PiS ma w tej chwili pełne narzędzia do tego, żeby zwyciężyć spokojnie w tych wyborach. Nie ma żadnej rzeczy, która mogłaby przekonać do KO. Nie ma rzeczy, którą obywatele mogliby się zainteresować i KO mogłaby ich przekonać, dlatego że oni jada takimi hasłami jak praworządność, sąd najwyższy itp., a przeciętny obywatel nie ma z tym na co dzień nic wspólnego. To są rzeczy abstrakcyjne i kompletnie nieprzekonujące Polaków. A PiS daje konkret”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA