Wojciech Zabłocki: Jesteśmy rządem, który w kwestii klimatu realnie działał, a nie chodził jedynie na demonstracje

Wojciech Zabłocki: Jesteśmy rządem, który w kwestii klimatu realnie działał, a nie chodził jedynie na demonstracje

„Jesteśmy rządem, który w kwestii klimatu realnie działał, a nie chodził jedynie na demonstracje. (...) Rząd ma zasługi i wiele planów w tym temacie. Sam osobiście byłem zaangażowany chociażby w podpisanie przez Polskie Koleje Państwowe i Polską Grupę Energetyczną porozumienia na budowę paneli fotowoltaicznych na tzw. międzytorzu. Jest to przykład bardzo nowoczesnego rozwiązania” – powiedział w poranku „Siódma 9” Wojciech Zabłocki (Prawo i Sprawiedliwość). W rozmowie z Anną Czytowską mówił m.in. na temat ewentualnych koalicji powyborczych.

Na początku rozmowy kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu skomentował tzw. taśmy Neumanna. Zdaniem radnego PiS nie tylko język jakim posługiwał się polityk PO jest w całej sprawie gorszący.

„[Sławomir Neumann] gwarantuje, że sądy nie będą dawały wyroków przed wyborami i sugeruje, że ma na to wpływ. Mówi o tym, że przy obsadzaniu stanowisk kierowniczych istotne jest to, aby ktoś był z PO. Nieważne są kompetencje, a jeśli ktoś nie jest z Platformą to staje się jej wrogiem (...)” – powiedział Wojciech Zabłocki.

Gość poranka zapytany, z kim Prawo i Sprawiedliwość może wejść w potencjalną koalicję po wyborach, odpowiedział:

„Skoro ostatnie wybory wygraliśmy bezwzględną większością, a nasz program cieszy się popularnością i w badaniach zyskaliśmy na poparciu, to nie widzę powodu, żebyśmy planowali teraz, że będzie gorzej”.

Dzisiejsza rozmowa w dużej mierze poświęcona była ekologii. Według polityka Prawa i Sprawiedliwości to nie tylko lewica może przypisywać sobie walkę o ochronę środowiska.

„Powinniśmy powołać centrum bioróżnorodności badające migracje gatunków, zmiany klimatu itd.” –powiedział radny PiS.

„Jesteśmy rządem, który w kwestii klimatu realnie działał, a nie chodził jedynie na demonstracje. (...) Rząd ma zasługi i wiele planów w tym temacie. Sam osobiście byłem zaangażowany chociażby w podpisanie przez Polskie Koleje Państwowe i Polską Grupę Energetyczną porozumienia na budowę paneli fotowoltaicznych na tzw. międzytorzu. Jest to przykład bardzo nowoczesnego rozwiązania” – stwierdził rozmówca Anny Czytowskiej.

Pod koniec rozmowy dotknięto tematu wczorajszej rozmowy Piotra Otrębskiego z prof. Janem Szyszko. We wtorkowym wywiadzie udzielonym naszemu porankowi były minister środowiska stwierdził, że w normalnej rodzinie mężczyzna zarabia na dom, a kobieta zostaje w nim i opiekuje się dziećmi.

„Opinia ministra Szyszki nie jest kłamliwa. Ona po prostu odwołuje się do czasów, gdy rówieśnicy profesora zakładali rodziny. Czasy się jednak zmieniły. Kobiety pracują, mają możliwość rozwoju. Tak powinno być. (…) Jestem przykładem samorządowca, który budował żłobki i przedszkola. Myślę, że to bardzo dobry kierunek, aby było ich coraz więcej” – powiedział Wojciech Zabłocki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA