Michał Guzek: Festiwal Chrześcijańskie Granie to przede wszystkim dzielenie się słowem Bożym

Michał Guzek: Festiwal Chrześcijańskie Granie to przede wszystkim dzielenie się słowem Bożym

„Festiwal Chrześcijańskie Granie już odmienił życie wielu osób. Są małżeństwa, są powołania, ale są też świadectwa osób, które wyszły w jakiś sposób odmienione. Bo słowo Boże, słowo Jezusa Chrystusa ma moc. Podczas festiwalu artyści często mówią o swoim życiu, o swoim nawróceniu, ale przede wszystkim dzielą się słowem Bożym. Te świadectwa dają odbiorcom mnóstwo nadziei i impulsu do życia, bo słowo Boże daje życie. Jestem o tym przekonany i sam doświadczam tego, że jak wychodzę z koncertów muzyki chrześcijańskiej, wychodzę z inną optyką, wychodzę z nadzieją. Kultura, która nie jest chrześcijańska, nie daje nadziei, nie daje życia, a słowo Boże daje moc. Jest to więc festiwal z mocą” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Guzek z Fundacji Chrześcijańskie Granie. W rozmowie z Jarosławem Wydrą zapowiedział zbliżający się Festiwal Chrześcijańskie Granie, a także zaprosił na koncerty, które będą się odbywać na scenie festiwalowej. Najbliższy koncert odbędzie się 20 października w Dobrym Miejscu. Wystąpią na nim Magda Anioł oraz zespół Soudarion.

Jak wyjaśnił Michał Guzek, scena festiwalowa to przygotowanie i zapowiedź festiwalu.

„Chcemy zadbać o tę scenę muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Chcielibyśmy dać impuls, żeby nie tylko Warszawa, ale również inne miejsca robiły takie koncerty, jakie robi np. Dobre Miejsce. Na tej scenie mamy bardzo dużo zespołów, które są na bardzo dobrym poziomie, ale nie mają gdzie występować. Oczywiście są parafie, miejsce przykościelne, rozgłośnie katolickie, ale najlepiej te zespoły wybrzmiewają w miejscach koncertowych, klubach, domach kultury, które są dostosowane do konkretnego odbiorcy. Chcielibyśmy, że nie tylko Warszawie było więcej koncertów z muzyką chrześcijańską”.

Zaprosił na koncert Magdy Anioł (20.10).

„Zagra ona koncert z nowej płyty «Odmawiam». Jest to płyta o różańcu, ale odbiorca nie powiedziałby wprost, że to tekst o różańcu. To jest artyzm z wysokiej półki, tekst Małgorzaty Nawrockiej”.

„Jest to artystka, która w tym roku obchodzi 25-lecie działalności artystycznej. Jest związana nie tylko ze sceną chrześcijańską, ale również z muzyką country. Obecny jest w jej twórczości wątek papieski. Jej piosenki towarzyszyły pielgrzymkom Jana Pawła II. «Zaufaj Panu już dziś» jest wielkim przebojem, w ‘99 r. ten utwór był hymnem pielgrzymki, a utwór «Lolek» towarzyszył odchodzeniu Jana Pawła II” – przypomniał gość poranka.

Czy festiwal muzyki chrześcijańskiej może odmienić życie? Jak opowiadał Michał Guzek:

„Już odmienił życie wielu osób. Są małżeństwa, są powołania, ale są też świadectwa osób, które wyszły w jakiś sposób odmienione. Bo słowo Boże, słowo Jezusa Chrystusa ma moc. Podczas festiwalu artyści często mówią o swoim życiu, o swoim nawróceniu, ale przede wszystkim dzielą się słowem Bożym. Te świadectwa dają odbiorcom mnóstwo nadziei i impulsu do życia, bo słowo Boże daje życie. Jestem o tym przekonany i sam doświadczam tego, że jak wychodzę z koncertów muzyki chrześcijańskiej, wychodzę z inną optyką, wychodzę z nadzieją. Kultura, która nie jest chrześcijańska, nie daje nadziei, nie daje życia, a słowo Boże daje moc. Jest to więc festiwal z mocą”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA