Łukasz Kamiński: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia pokazuje młodym radość wiary chrześcijańskiej

Łukasz Kamiński: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia pokazuje młodym radość wiary chrześcijańskiej

„Przede wszystkim chcemy pokazać, że wiara chrześcijańska może być radosna. Organizujemy bardzo dużo wydarzeń w całej Polsce skierowanych do młodych. Dzieło Nowego Tysiąclecia zajmuje się też udzielaniem stypendiów dla młodzieży i to jest to pierwsze skierowanie się do nich, aby od najwcześniejszych chwil swojego życia mogli poznawać nauczanie Jana Pawła II” – powiedział w poranku „Siódma 9” Łukasz Kamiński, stypendysta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W rozmowie z Jarosławem Wydrą opowiedział o działaniach fundacji i o XIX Dniu Papieskim, który będzie obchodzony w najbliższą niedzielę pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.

„Mam to szczęście, że na swojej drodze spotkałem różne instytucje, chociażby Dzieło Nowego Tysiąclecia, które zajmują się propagowaniem słowa Jana Pawła II, tak więc mogłem być obyty z nauczaniem Jana Pawła II. Obawiam się, że często też moi rówieśnicy, którzy nie mieli tego szczęścia, słyszą wiele sloganów o tym, jak św. Jan Paweł II był wielki. To oczywiście prawda, ale myślę, że może brakować im tej treści, dlaczego on był tak wielki i czego takiego wielkiego dokonał. Instytucje takie jak Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagają rozpropagować to słowo. Szczególnie w tym czasie Dnia Papieskiego chcemy dotrzeć do jak największej grupy odbiorców i nieść to przesłanie” – opowiadał gość poranka.

Zaznaczył, że Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia propaguje nauczanie Jana Pawła II, ale też wspiera materialnie młodych ludzi.

„Przede wszystkim chcemy pokazać, że wiara chrześcijańska może być radosna. Organizujemy bardzo dużo wydarzeń w całej Polsce skierowanych do młodych. Dzieło Nowego Tysiąclecia zajmuje się udzielaniem stypendiów dla młodzieży i to jest to pierwsze skierowanie się do nich, aby od najwcześniejszych chwil swojego życia mogli być obyci z nauczaniem Jana Pawła II”.

W związku z Dniem Papieskim można wesprzeć młodych stypendystów i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA