Jarosław Zieliński: Policjanci mogą poszczycić się najwyższymi od 30 lat wskaźnikami ocen zaufania społecznego

Jarosław Zieliński: Policjanci mogą poszczycić się najwyższymi od 30 lat wskaźnikami ocen zaufania społecznego

„Stawiamy na etos dobrego funkcjonariusza, policjanta. Cieszymy się, że policja w Polsce jest tak wysoko oceniana. Policjanci mogą poszczycić się najwyższymi od 30 lat wskaźnikami ocen zaufania społecznego. Zależy nam na tym, żeby policja pomagała i chroniła, żeby była pomocą dla uczciwych ludzi, a jednocześnie skutecznie ścigała przestępców” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jarosław Zieliński (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji). W rozmowie z Jarosławem Wydrą mówił m.in. o procesie modernizacji służb mundurowych.

„Stawka tych wyborów jest wyjątkowa. Stawką jest to, czy będą kontynuowane zmiany, które są popierane przez Polaków. Polacy widzą małe bezrobocie, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, bezpłatne leki dla seniorów, zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków” – powiedział minister Zieliński

„Im wyższa frekwencja, tym silniejsza demokracja” – dodał.

Rozmówca Jarosława Wydry poruszył temat zapewnienia bezpieczeństwa przez polskie służby podczas nadchodzących wyborów.

Zawsze trzeba zapewniać bezpieczeństwo i porządek przy najważniejszym akcie demokracji. Od tego są służby państwowe. Wprowadzenie przez premiera Morawieckiego stopnia alarmowego CRP nie wynika z tego, że dzieje się coś złego. Jest to działanie zapobiegawcze, sprawdzające i mobilizujące. Chodzi o to, żeby proces wyborczy odbywał się bezpiecznie i w spokoju.

Minister powiedział także o kolejnym programie modernizacji służb mundurowych.

Planujemy podsumować obecny, 4-letni program, w którym na modernizację: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, przeznaczyliśmy 9 miliardów 200 milionów złotych. Większy nacisk planujemy położyć teraz na kapitał ludzki. Chodzi m.in. o szkolenia, szkolnictwo formacji, a także podwyżki. Wprowadzamy mechanizm promowania najlepszych. Stawiamy na etos dobrego funkcjonariusza, policjanta. Cieszymy się, że policja w Polsce jest tak wysoko oceniana. Policjanci mogą poszczycić się najwyższymi od 30 lat wskaźnikami ocen zaufania społecznego. Zależy nam na tym, żeby policja pomagała i chroniła, żeby była pomocą dla uczciwych ludzi, a jednocześnie skutecznie ścigała przestępców” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA