Jarosław Krajewski: Tworzymy polski model państwa dobrobytu

Jarosław Krajewski: Tworzymy polski model państwa dobrobytu

„Tworzymy polski model państwa dobrobytu. Mówimy m.in. o podwyższeniu płacy minimalnej, jak i wprowadzeniu małego ZUSu dla tych, którzy mają dochody do 6 tysięcy złotych i przychody do 10 tysięcy złotych. Chcemy doprowadzić do tego, żeby wynagrodzenia w Polsce były na europejskim, najwyższym poziomie” – powiedział w poranku „Siódma 9” poseł Jarosław Krajewski (Prawo i Sprawiedliwość). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem podsumowywał kończącą się kampanię wyborczą, a także oceniał cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy.

„Dajemy gwarancję zachowania najważniejszych programów społecznych, takich jak np. «Rodzina 500 plus»” – powiedział poseł Krajewski dodając, że jego partia zrealizowała większość propozycji programowych obiecanych 4 lata temu. Według Jarosława Krajewskiego pieniądze na realizację wspomnianych programów zapewniła m.in. skuteczna działalność Krajowej Administracji Skarbowej.

„Powołanie KAS doprowadziło do tego, że państwo wygrało z mafiami paliwowymi i innymi zorganizowanymi grupami przestępczymi. Odzyskane miliardy przeznaczyliśmy m.in. na «500 plus» i na służbę zdrowia” – stwierdził.

W rozmowie poranka polityk przedstawił także plany dotyczące przyszłej kadencji parlamentu.

„Tworzymy polski model państwa dobrobytu. Mówimy m.in. o podwyższeniu płacy minimalnej, jak i wprowadzeniu małego ZUSu dla tych, którzy mają dochody do 6 tysięcy złotych i przychody do 10 tysięcy złotych. Chcemy doprowadzić do tego, żeby wynagrodzenia w Polsce były na europejskim, najwyższym poziomie” – powiedział polityk.

Zdaniem Jarosława Krajewskiego potrzeba jeszcze dwóch-trzech kadencji, aby znacząco poprawiła się jakość usług publicznych w Polsce.

„Potrzeba czasu, abyśmy wskoczyli na najwyższy poziom w wymiarze sprawiedliwości czy w ochronie zdrowia. (…) W tym roku przeznaczyliśmy na służbę zdrowia o 20 miliardów złotych więcej, niż przeznaczano na nią w roku 2015” – stwierdził poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA