Jacek Liziniewicz: Środowiska LGBT prowokują i robią na złość katolikom

Jacek Liziniewicz: Środowiska LGBT prowokują i robią na złość katolikom

Prowokacja środowisk LGBT. W 41. Rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Fundacja Queerowy Maj zorganizowała protest przeciw inicjatywie „Stop pedofilii”. Chodzi o obywatelski projekt ustawy zakazujący propagowania i pochwalania obcowania płciowego dzieci. Ich zdaniem projekt jest krokiem do zakazu edukacji seksualnej w szkołach. Środowiska LGBT zorganizowały dyskotekę pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3. Wczorajszy „protest” skomentował w czwartkowym poranku „Siódma 9” Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej Codziennie”. W rozmowie z Jarosławem Wydrą powiedział, że takie są metody lewicy.

„To opisał prof. Nalaskowski, że to próba gwałtu przestrzeni publicznej. Kolejne robienie na złość katolikom w miejscach dla nich ważnych”.

Jacek Liziniewicz zaznaczył, że takie działania mają prowokować.

„Te działania nie są prowadzone, żeby coś zamanifestować tylko wywołać emocje i prowokować drugą stronę”.

Plac przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie jest miejscem związanym z osobą św. Jana Pawła II. Papież Polak spotykał się tu z mieszkańcami Krakowa, przede wszystkim z młodzieżą.

Rozmowa dotyczyła także powyborczej sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości i partiach opozycyjnych. Poniżej można jej wysłuchać w całości.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA