Dobromir Sośnierz: Chcemy wycofywać się zarówno z podatków, jak i wydatków państwa

Dobromir Sośnierz: Chcemy wycofywać się zarówno z podatków, jak i wydatków państwa

„Nasze ugrupowanie mówi o redukcji państwa. Chcemy wycofywać się zarówno z podatków, jak i jego wydatków (…) Jeśli rządzących nie stać na to, żeby utrzymywać państwo z podatków, które mają do dyspozycji, to nie powinni rządzić” – powiedział w poranku „Siódma 9” Dobromir Sośnierz (Konfederacja). W rozmowie z Jarosławem Wydrą poseł elekt mówił o planach na nadchodzącą kadencję Sejmu.

W rozmowie z Jarosławem Wydrą Dobromir Sośnierz opowiadał o projektach ustaw, które będzie chciał zrealizować w nadchodzącej kadencji Sejmu.

„Jako Konfederacja jesteśmy gotowi zrealizować część postulatów Partii Kierowców. Chodzi mi m.in. o zmianę w ubezpieczeniach OC. Powinno ciążyć ono na kierowcy, a nie na pojeździe. Zobowiązuje się, że niezależnie od tego czy będziemy w rządzie, czy w opozycji, przygotuje taki projekt i będę starał się go przez Sejm przepchać. Podobnie jest z pomysłem zmiany obowiązującej prędkości w mieście. Ograniczenie do 50 km/h jest utrzymywaniem fikcji prawnej (...)” – powiedział poseł elekt.

„Nasze ugrupowanie mówi o redukcji państwa. Chcemy wycofywać się zarówno z podatków, jak i wydatków (…) Jeśli rządzących nie stać na to, żeby utrzymywać państwo z podatków, które mają do dyspozycji, to nie powinni rządzić” – stwierdził Dobromir Sośnierz, który m.in. optuje za wycofaniem się z podatku dochodowego.

„Z podatku dochodowego państwo nie ma wielkich dochodów, ponieważ znaczną część zysku pochłaniają koszty jego ściągnięcia” – dodał polityk Konfederacji.

Pod koniec rozmowy powrócono do wątku nowo wybranego Sejmu.

„Ten Sejm będzie bardziej pluralistyczny od poprzedniego. Myślę, że będzie ciekawiej niż dotychczas” – powiedział Dobromir Sośnierz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA