Mateusz Maranowski: Tusk jest politykiem obciachu, na którego nie chce się głosować

Mateusz Maranowski: Tusk jest politykiem obciachu, na którego nie chce się głosować

„Donald Tusk zamienił się miejscami z Jarosławem Kaczyńskim. To prezes PiS przyciąga tłumy. W 2019 roku Jarosław Kaczyński był twarzą kampanii. Tusk jest obecnie politykiem obciachu, na którego się nie chce głosować. Te sondaże i trauma przegranych wyborów z Lechem Kaczyńskim wskazują, że Tusk raczej nie wystartuje w wyborach, lecz być może będzie szukał sobie miejsca” – mówił w poranku „Siódma 9” Mateusz Maranowski z telewizji wPolsce.pl.

Dziennikarz przyznał, że trudno mu uwierzyć w porozumienie po stronie opozycji ws. kandydata na prezydenta Polski. „Od dłuższego czasu opozycja nie jest w stanie rozmawiać. Widzimy to zwłaszcza na płaszczyźnie kłótni w rodzinie pomiędzy PO a lewicą. Nazywam to kłótnią w rodzinie, bo PO i inne partie mocno skręciły w lewo. Z drugiej strony uważam, że jedynie Władysław Kosiniak-Kamysz w ogóle rozumie, co się dzieje i jaki jest stan opozycji, a także w jaki sposób konkurować z PiS. Nie ma jednak siły przerobowej, stąd proponuje takie dyskusje po stronie opozycji” – ocenił.

Maranowski został też zapytany o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. „Przez długi czas byłem przekonany, że Donald Tusk wróci do polskiej polityki, ale nie wierzyłem, że na wybory prezydenckie. Moja pewność nieco zmalała ze względu na elektorat negatywny Tuska, który się powiększa. Donald Tusk zamienił się miejscami z Jarosławem Kaczyńskim. To prezes PiS przyciąga tłumy. W 2019 roku Jarosław Kaczyński był twarzą kampanii. Tusk jest obecnie politykiem obciachu, na którego się nie chce głosować. Te sondaże i trauma przegranych wyborów z Lechem Kaczyńskim wskazują, że Tusk raczej nie wystartuje w wyborach, lecz być może będzie szukał sobie miejsca” – powiedział.

Dziennikarz skomentował też zmianę nazw ulic w Żyrardowie i Białymstoku, gdzie usunięto z nich Żołnierzy Wyklętych. „To coś więcej niż skandal. Dla naszego pokolenia, czyli ludzi, którzy wchodzą w dorosłość i nie pamiętają PRL-u, bardzo istotne jest to, by rehabilitować wszystkich tych, którzy zostali w bestialski sposób niszczeni, zabijani i zakopywani w bezimiennych grobach. Nasze pokolenie musi budować tożsamość na prawdziwych bohaterach, a nie wydmuszkach (…) To jest wciśnięte w bitewkę pomiędzy PO a PiS i to na poziomie lokalnym. Trudno mi sobie wyobrazić, by deptać polskich bohaterów w imię partyjnych interesów” – ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA