Artur Wróblewski: Rozpoczęcie procedury impeachmentu przeciwko Donaldowi Trumpowi to błąd Demokratów

Artur Wróblewski: Rozpoczęcie procedury impeachmentu przeciwko Donaldowi Trumpowi to błąd Demokratów

„Rozpoczęcie procedury impeachmentu przeciwko Donaldowi Trumpowi to błąd Demokratów. Taki stan rzeczy będzie największym potwierdzeniem tezy lansowanej przez samego Trumpa, że zepsute elity polują na niego i chcą go zniszczyć” – powiedział Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego). W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił o kulisach amerykańskiej polityki.

Stany Zjednoczone żyją teraz wszczęciem procedury impeachmentu przeciwko Donaldowi Trumpowi. Gość poranka „Siódma 9” opowiedział o tym, dlaczego, zdaniem Demokratów, Donald Trump przekroczył swoje uprawnienia.

„Demokraci oskarżają Trumpa o nadużycie władzy. Dokładnie chodzi o lipcową rozmowę telefoniczną prezydenta USA z prezydentem W. Zełenskim. Podczas tej rozmowy Trump zaproponował wsparcie Ukrainy w walce z separatystami w Donbasie, w zamian za to, że Ukraińcy rozpoczęliby działania wymierzone przeciwko synowi Joe Bidena (posiadającemu firmę na Ukrainie)” – powiedział Artur Wróblewski dodając, że Joe Biden jest jednym z potencjalnych kontrakandydatów Donalda Trumpa w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA.

Czy w związku z powyższym dni prezydenta Trumpa w Białym Domu są policzone?

„Wprost przeciwnie. Rozpoczęcie procedury impeachmentu przeciwko Donaldowi Trumpowi to błąd Demokratów. Taki stan rzeczy będzie największym potwierdzeniem tezy lansowanej przez samego Trumpa, że zepsute elity polują na niego i chcą go zniszczyć” – powiedział amerykanista.

„Donald Trump postrzegany jest jako ktoś nowy, jako ktoś kto dopiero niedawno przyszedł do polityki. Jest on pierwszym prezydentem w historii USA, który nie pełnił wcześniej żadnego urzędu publicznego, ani żadnego urzędu w armii. Przed 2016 r. nie uczestniczył w polityce” – dodał Artur Wróblewski, wskazując na minimalne szanse Demokratów na odsunięcie Trumpa od władzy.

„Bez głosów Republikanów nie dojdzie do impeachmentu. Żeby doszło do tej procedury potrzeba tzw. super majority (super większości)” – wyjaśnił rozmówca Piotra Otrębskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA