Prof. Zbigniew Krysiak: Pani Pawłowicz nie sprawdziła się jako poseł, ale myślę, że jako prawnik się sprawdzi

Prof. Zbigniew Krysiak: Pani Pawłowicz nie sprawdziła się jako poseł, ale myślę, że jako prawnik się sprawdzi

„Może pani Pawłowicz nie sprawdziła się jako poseł, natomiast jako prawnik pewnie się sprawdzi. Poseł ma znacznie więcej możliwości i większą swobodę. Trzeba proponować ludzi adekwatnych do stanowisk. Nie wszyscy nadają się posłów. Żeby być posłem, trzeba być mężem zaufania publicznego (…) Poseł powinien mieć charakter mediacyjny, koncyliacyjny” – powiedział w poranku „Siódma 9” prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana. W rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do kandydatur PiS do Trybunału Konstytucyjnego.

Zapytany, jak ocenia te kandydatury, odpowiedział:

„Generalnie pozytywnie. Niektórzy zarzucają panu Piotrowiczowi, że był w szeregach partii. Ale jeżeli się nawrócił i to nawrócenie jest szczere, trzeba na to tak spojrzeć. Sługa Boży Robert Schuman działał w takim otoczeniu, w takiej perspektywie. Celem tych kandydatur jest – tak myślę – cywilizowanie funkcji Trybunału Konstytucyjnego”.

„Może pani Pawłowicz nie sprawdziła się jako poseł, natomiast jako prawnik pewnie się sprawdzi. Poseł ma znacznie więcej możliwości i większą swobodę. Trzeba proponować ludzi adekwatnych do stanowisk. Nie wszyscy nadają się posłów. Żeby być posłem, trzeba być mężem zaufania publicznego” – mówił.

„Poseł powinien mieć charakter mediacyjny, koncyliacyjny” – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA