Piotr Domagała: Obecny sezon jest sezonem życia Roberta Lewandowskiego

Piotr Domagała: Obecny sezon jest sezonem życia Roberta Lewandowskiego

„Widzę, że w Monachium coraz bardziej docenia się trzy lata pracy Pepa Guardioli. (…) Bayern ma swoje problemy, szczególnie w defensywie, ale w ataku ma Roberta Lewandowskiego. Ten sezon jest niewątpliwie sezonem jego życia” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Domagała (Canal Plus Sport). W rozmowie z Anną Czytowską analizował ostatnie mecze Ligi Mistrzów, a także mówił o kryzysie w Bayernie Monachium.

W ostatniej środowej rozmowie poranka „Siódma 9” rozmawiano na temat piłkarskiej Ligi Mistrzów. Anna Czytowska i Piotr Domagała (Canal Plus Sport) opowiadali o najciekawszych spotkaniach wtorkowych rozgrywek.

Meczem, który szczególnie mógł przypaść do gustu kibicom było spotkanie Chelsea Londyn z Ajaxem Amsterdam (4:4).

„Ze wszystkich półfinalistów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów to Ajax Amsterdam prezentuje chyba najlepszą, najbardziej równą formę. W obecnym sezonie nie grają o wiele gorzej niż w poprzednich rozgrywkach pomimo, że doznali kilku znaczących osłabień w przerwie letniej. Po raz kolejny mogą być dla kibiców miłym zaskoczeniem” – zauważył gość poranka.

„Wczorajszy mecz Chelsea z Ajaxem był meczem idealnym dla kogoś, kto zaczyna przygodę z futbolem i chce się zakochać w tym sporcie. Bardzo dobrze patrzyło się na grę obu, młodych zespołów” – dodał komentator Canal Plus Sport.

W dzisiejszej rozmowie poruszono też temat Bayernu Monachium. Zespołu z Bawarii nie poprowadzi już trener Niko Kovac, który po ostatniej porażce z Eintrachtem Frankfurt (Eintracht wygrał 5:1) został zwolniony.

„Niektórzy dziennikarze zajmujący się Bundesligą mówią, że Bayern tak naprawdę nigdy nie zatrudnił Kovaca. Uważają, że był on tam tylko figurantem. Widzę, że w Monachium coraz bardziej docenia się trzy lata pracy Pepa Guardioli. (…) Bayern ma swoje problemy, szczególnie w defensywie, ale w ataku jest świetny. Ten sezon jest niewątpliwie sezonem życia Roberta Lewandowskiego” – powiedział Piotr Domagała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA