Ks. Jerzy Kraśnicki o akcji „Ratujemy życie. Misyjny ambulans”

Ks. Jerzy Kraśnicki o akcji „Ratujemy życie. Misyjny ambulans”

„W listopadzie MIVA Polska prowadzi akcję «Ratujemy życie. Misyjny ambulans». Jest ona związana z modlitwą za ofiary wypadków drogowych i za wszystkich zmarłych dobroczyńców misjonarzy i misji. Ta akcja służy temu, żeby ratować życie nie tylko u nas, ale również na misjach, gdzie te potrzeby są bardzo duże. Od ponad 7 lat prowadzimy tę akcję i każdego roku dzięki dobroczyńcom możemy sfinansować zakup jednego z ambulansów, w tym roku do Burundi” – mówił w poranku „Siódma 9” ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem opowiedział o wsparciu misjonarzy, a także o Dniu Pamięci Ofiary Wypadków Drogowych, który przypada w najbliższą niedzielę.

„W listopadzie MIVA Polska prowadzi akcję «Ratujemy życie. Misyjny ambulans». Jest ona związana z modlitwą za ofiary wypadków drogowych i za wszystkich zmarłych dobroczyńców misjonarzy i misji. Ta akcja służy temu, żeby ratować życie nie tylko u nas, ale również na misjach, gdzie te potrzeby są bardzo duże. Od ponad 7 lat prowadzimy tę akcję i każdego roku dzięki dobroczyńcom możemy sfinansować zakup jednego z ambulansów, w tym roku do Burundi” – mówił gość poranka.

Jak zaznaczył wspieranie działalności medycznej na misjach jest bardzo ważne.

„Chodzi o misje, gdzie pracują polscy misjonarze i gdzie zaangażowani są w opiekę zdrowotną. Ten zakres zaangażowania polskich misjonarzy w Afryce w promocję i w opiekę zdrowotną jest bardzo duży. Misjonarz nie tylko głosi Ewangelię, ale też służy człowiekowi, który jest istotą cielesno-duchową”.

„Tylko w Afryce polscy misjonarze prowadzą ponad 50 szpitali, ponad 100 przychodni lekarskich, 10 leprozoriów i 20 domów dla chorych i starszych osób” – zaznaczył.

Zachęcił także do włączenia się w modlitwę w związku ze Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

„MIVA Polska zajmuje się bardzo mocno sprawą wsparcia bezpieczeństwa na drodze. Łączymy duszpasterstwo drogi i sprawy bezpieczeństwa na drodze. W listopadzie przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiary Wypadków Drogowych. Dla nas jest to szczególny czas modlitwy za tych, którzy stracili życie, a jest ich bardzo wielu (…) Ważne, żeby to był dla nas czas refleksji o kruchości naszego życia”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA