Kamil Kwiatek: Nadchodzące wybory prezydenckie będą grą o wszystko

Kamil Kwiatek: Nadchodzące wybory prezydenckie będą grą o wszystko

„Nadchodzące wybory prezydenckie będą grą o wszystko. Jeśli Andrzej Duda je przegra to rząd nie będzie mógł nic zrobić. Ta świadomość jest w elektoracie opozycyjnym, dlatego kto by nie był kandydatem na prezydenta, to zmobilizuje i poruszy ten elektorat” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Kamil Kwiatek (portal wPolityce.pl). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.

Pierwsza rozmowa piątkowego poranka „Siódma 9” dotyczyła między innymi powołania nowego rządu Mateusza Morawieckiego.

„Nie zaszła tu wielka rewolucja w stosunku do poprzedniego rządu. Mówiło się o rządzie kontynuacji i taki ten rząd jest. Jest oczywiście kilka nowych pomysłów takich jak wyciągnięcie pionu europejskiego z MSZ-u i przekierowanie go do Kancelarii Premiera, czy też stworzenie Ministerstwa Klimatu” – powiedział Kamil Kwiatek, który stwierdził, że to dobry pomysł, aby takie ministerstwo powstało.

„Problem smogu jest problemem realnym, dlaczego więc rząd nie miałby wyjść naprzeciw wyborcom, którzy wyczekują działania w tej materii?” – pytał redaktor.

W rozmowie dotknięto też tematu oddania przez PiS komisji ds. Rodziny w ręce lewicowej posłanki.

„Fakty są takie, że komisje sejmowe zwykle nic nie mogą. To co zrobił PiS jest mrugnięciem okiem do Lewicy. Jest sporo tematów, które PiS i Lewicę mogłoby połączyć w niektórych głosowaniach (np. w kwestiach socjalnych)” – stwierdził rozmówca Marcina Fijołka.

Poranna rozmowa dotyczyła także zbliżających się wyborów prezydenckich.

„Nadchodzące wybory będą grą o wszystko. Jeśli Andrzej Duda je przegra to rząd nie będzie mógł nic zrobić. Ta świadomość jest w elektoracie opozycyjnym, dlatego kto by nie był kandydatem na prezydenta, to zmobilizuje i poruszy ten elektorat” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA