Ks. Roman Szpakowski: Targi Wydawców Katolickich to dni książek promujących dobre wartości

Ks. Roman Szpakowski: Targi Wydawców Katolickich to dni książek promujących dobre wartości

„Od strony prawnej wydawca katolicki to wydawca, który ma aprobatę Kościoła katolickiego, czy ordynariusza diecezjalnego, czy ordynariusza zakonnego. Z drugiej strony można pod to pojęcie podciągnąć książki, które ukazują i promują dobre wartości. (…) Często podkreślamy, że targi to są dni dobrych książek, dobrych wartości” – powiedział w poranku „Siódma 9” ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. W rozmowie z Piotrem Otrębskim zaprosił na XXII Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się w Lublinie w dniach 19-21 listopada.

Zapytany, kim jest wydawca katolicki, odpowiedział:

„Od strony prawnej to wydawca, który ma aprobatę Kościoła katolickiego, czy ordynariusza diecezjalnego, czy ordynariusza zakonnego. Z drugiej strony można pod to pojęcie podciągnąć książki, które ukazują i promują dobre wartości. (…) Często podkreślamy, że targi to są dni dobrych książek, dobrych wartości”.

„Już od kilku lat Targi Wydawców Katolickich są w Lublinie (…) Początkowo były skierowane do braci studenckiej. Były to głównie książki naukowe. Ale otworzyliśmy się i zostało to udostępnione dla większości. Będzie 40 wydawców, nie tylko akademickich, z całej Polski. Książki dla każdego – dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych, dla rodziców, wychowawców, katechetów, dla osób starszych. Oczywiście najważniejszą książką będzie zawsze Pismo Święte, ale to będą też modlitewniki, słowniki, kolorowanki, wycinanki, kalendarze” – opowiadał gość poranka.

Jak zaznaczył: „Każdego roku targi mają jakiś swój temat przewodni. W tym roku tym tematem jest Jan Paweł II przygotowanie do ogłoszenia błogosławionym kard. Stefana Wyszyńskiego”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA