Michał Kolanko: Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie sprawę z tego, że nie może się skupiać jedynie na modernizacji kraju

Michał Kolanko: Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie sprawę z tego, że nie może się skupiać jedynie na modernizacji kraju

„Z tego co wiem w expose pojawią się tematy sygnalizowane już przez premiera Morawieckiego. Chodzi m.in. o kwestie cywilizacyjne takie jak klimat, problem smogu, itd. Premier będzie też chciał poświęcić więcej uwagi relacjom z Unią Europejską. Będzie jasno podkreślał przywiązanie do wartości konserwatywnych. Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie sprawę z tego, że nie może skupiać się jedynie na modernizacji kraju” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Kolanko („Rzeczpospolita”). W rozmowie z Piotrem Otrębskim redaktor mówił też o nadchodzących wyborach prezydenckich.

Zdaniem gościa poranka „Siódma 9” decyzja Donalda Tuska o niekandydowaniu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich wynika z faktu, że były premier ma świadomość tego, że zwycięstwo z Andrzejem Dudą byłoby w obecnej sytuacji praktycznie niemożliwe.

„Przypomnijmy, że Donald Tusk był już kandydatem na prezydenta (w 2005 roku) i doskonale pamięta swoją porażkę z Lechem Kaczyńskim. Teraz chciałby tej porażki uniknąć. Wydaje mi się, że zależy mu na tym, aby z politycznej sceny zejść niepokonanym” – powiedział red. Michał Kolanko.

„Donald Tusk mógłby liczyć na dobry wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich, ale w drugiej zapewne przegrałby z prezydentem Dudą” – stwierdził dziennikarz, który opowiedział o procesie wyboru kandydata w wyborach prezydenckich z grona PO.

„Przede wszystkim należy powiedzieć, że w Platformie nie dojdzie do prawyborów. Na potencjalnych kandydatów nie będą głosować wszyscy członkowie partii, a jedynie wąska grupa działaczy. Na ten moment jedynym kandydatem z grona PO jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Całkowicie swojej decyzji nie o ewentualnym kandydowaniu nie wykluczył Radosław Sikorski” – powiedział rozmówca Piotra Otrębskiego.

W rozmowie poranka poruszono wątek expose premiera Morawieckiego, które zostanie wygłoszone we wtorek. Również dzisiaj odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu.

„Z tego co wiem w expose pojawią się tematy sygnalizowane już przez premiera Morawieckiego. Chodzi m.in. o kwestie cywilizacyjne takie jak klimat, problem smogu, itd. Premier będzie też chciał poświęcić więcej uwagi relacjom z Unią Europejską. Będzie jasno podkreślał przywiązanie do wartości konserwatywnych. Prawo i Sprawiedliwość zdaje sobie sprawę z tego, że nie może skupiać się jedynie na modernizacji kraju” – powiedział Michał Kolanko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA