Michał Guzek: Festiwal Chrześcijańskie Granie kierujemy do tych, którzy poszukują nadziei i dobrych wzorców

Michał Guzek: Festiwal Chrześcijańskie Granie kierujemy do tych, którzy poszukują nadziei i dobrych wzorców

„Można powiedzieć, że młodzi grają głównie dla młodych, czyli kierujemy ten festiwal do młodych ludzi, którzy poszukują nadziei, poszukują dobrych wzorców. Ten festiwal stwarza bardzo dobrą atmosferę. Ale warto też powiedzieć o osobach starszych. Wśród uczestników festiwalu są też tacy, którzy chorują np. na stwardnienie rozsiane. Będą również grupy seniorów. Ten festiwal bardzo ciekawie się otworzył: nie tylko na ludzi młodych, nie tylko na rodziny, ale także na seniorów. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą doświadczyć po prostu mocy chrześcijańskiego grania” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Guzek z Fundacji Chrześcijańskie Granie. W rozmowie z Jarosławem Wydrą zaprosił na Festiwal Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 24 listopada w Dobrym Miejscu w Warszawie.

„Festiwal Chrześcijańskie Granie to nie tylko ci, którzy już występowali u nas albo są znani na tej scenie, ale to przede wszystkim debiuty. Festiwal debiutów, w ramach którego zmierzą się cztery zespoły: raper Wojtek Błęcki, zespół Tato, Iwona Janicka i Iwona Pietrala. W tym roku będzie to też premiera płyty «Chrześcijańskie granie 2019». Jest to składanka, na której znajdzie się 11 wykonawców, 11 różnych piosenek. (…) W tym roku będzie też o wiele szersza transmisja na portalach i stronach internetowych partnerów festiwalu” – opowiadał gość poranka.

Jak dodał: „Warto powiedzieć o strefie dla dzieci. W tym roku ta strefa również będzie. Zapraszamy rodziny z dziećmi, będzie wspaniała zabawa”.

Można także podarować bilet osobie, która nie może sobie pozwolić na jego zakup.

„Cały czas można podarować bilet poprzez stronę katolikwspiera.pl. Tam można wrzucić grosz, kilka złotych, ile kto może. My te bilety rozdajemy ludziom, którzy dzisiaj tych biletów potrzebują, bo potrzebują nadziei i dobrej nowiny. To są ludzie, którzy wychodzą z różnych uzależnień, młodzi ludzie. To są oratoria, wspólnoty, grupy ludzi, którzy aktywnie szukają Pana Boga i dzisiaj potrzebują umocnienia. Można powiedzieć, że młodzi grają głównie dla młodych, czyli kierujemy ten festiwal do młodych ludzi, którzy poszukują nadziei, poszukują dobrych wzorców. Ten festiwal stwarza bardzo dobrą atmosferę. Ale warto też powiedzieć o osobach starszych. Wśród uczestników festiwalu są też tacy, którzy chorują np. na stwardnienie rozsiane. Będą również grupy seniorów. Ten festiwal bardzo ciekawie się otworzył: nie tylko na ludzi młodych, nie tylko na rodziny, ale także na seniorów. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą doświadczyć po prostu mocy chrześcijańskiego grania” – zachęcał Michał Guzek.

Program festiwalu można znaleźć na stronie festival.chrzescijanskiegranie.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA