Piotr Wesołowicz na temat drużyny Verva Warszawa Orlen Paliwa

Piotr Wesołowicz na temat drużyny Verva Warszawa Orlen Paliwa

„Grzech pierworodny został popełniony w 2016 roku. AZS Politechnika obchodziła stulecie klubu, chwaliła się swoją historyczną nazwą, herbem, barwami. Kilka miesięcy później przyszedł nowy, bogaty sponsor i zmienił wszystko. Klub stracił swoją tożsamość” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Wesołowicz („Gazeta Stołeczna”). W rozmowie z Jarosławem Wydrą mówił o perturbacjach jakie w ostatnim czasie zaszły w drużynie siatkarzy z Warszawy.

W rozmowie Jarosława Wydry z Piotrem Wesołowiczem poruszyliśmy temat nowej nazwy drużyny siatkarzy (do niedawna) Politechniki Warszawskiej. Od tego sezonu wicemistrz Polski w siatkówce mężczyzn nazywa się Verva Warszawa Orlen Paliwa. Jak się okazuje częste zmiany nazwy drużyn klubów siatkarskich nie są jedynie cechą polskiej ligi. Podobnie jest np. we Włoszech.

„Po ubiegłym, bardzo dobrym sezonie, w którym to drużyna Onico Warszawa zdobyła wicemistrzostwo Polski, sponsor główny zbankrutował, a zespół został bez finansowego wsparcia. Dzięki tytanicznej pracy m.in. Piotra Gacka (ówczesnego prezesa, a dziś dyrektora ds. sportowych) udało się uratować zespół. Cieszy fakt, że pojawił się nowy sponsor” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zdaniem Piotra Wesołowicza problematyczne w przypadku warszawskiego klubu jest to, że kilka lat temu zdecydowano się nie tylko na zmianę pierwszego członu nazwy drużyny, ale także na pozbycie się całej tożsamości klubu.

„Grzech pierworodny został popełniony w 2016 roku. AZS Politechnika obchodziła stulecie klubu, chwaliła się swoją historyczną nazwą, herbem, barwami. Kilka miesięcy później przyszedł nowy, bogaty sponsor i zmienił wszystko. Klub stracił swoją tożsamość” – powiedział dziennikarz, który zauważył, że największy kryzys został już zażegnany.

„Okazuje się, że kłopoty scaliły ten zespół. W tym momencie jest niepokonany w lidze. Czekamy na występy w Lidze Mistrzów” – dodał Piotr Wesołowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA