Piotr Nisztor: Grzegorz Schetyna w odróżnieniu od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czy Jacka Jaśkowiaka jest samodzielnym bytem politycznym. Jego pozycja w PO jest niezagrożona

Piotr Nisztor: Grzegorz Schetyna w odróżnieniu od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czy Jacka Jaśkowiaka jest samodzielnym bytem politycznym. Jego pozycja w PO jest niezagrożona

„Małgorzata Kidawa-Błońska czy Jacek Jaśkowiak to osoby, które nie są zaprawione w brutalnych, kuluarowych bojach. Są to ludzie bez większego zaplecza politycznego. Grzegorz Schetyna jest samodzielnym bytem, ma swoją grupę wypracowaną przez lata. Wydaje się więc, że pozycja Schetyny nie jest poważnie zagrożona, choć oczywiście wiele może się jeszcze wydarzyć” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Nisztor (Gazeta Polska, Telewizja Republika). W rozmowie z Jarosławem Wydrą mówił o prawyborach w Platformie Obywatelskiej.

Dzisiejsza rozmowa dotyczyła między innymi prawyborów w PO i potencjalnych kandydatów na prezydenta z ramienia tej partii.

„W Platformie Obywatelskiej trwa teraz bardzo krwawa bitwa, który ma wyłonić zwycięzcę wojny o władzę. Okazuje się, że dla wielu osób Grzegorz Schetyna jest wygodny. Im pozycja szefa jest słabsza tym większa szansa na to, że rozmaite frakcje będą miały większą szansę oddziaływania” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”

„Schetyna to człowiek, którego nie można nie doceniać. Obronił się po porażce wyborczej. Małgorzata Kidawa-Błońska czy Jacek Jaśkowiak to osoby, które nie są zaprawione w brutalnych, kuluarowych bojach. Są to ludzie bez większego zaplecza politycznego. Grzegorz Schetyna jest samodzielnym bytem, ma swoją grupę wypracowaną przez lata. Wydaje się więc, że pozycja Schetyny nie jest poważnie zagrożona, choć oczywiście wiele może się jeszcze wydarzyć” – powiedział Piotr Nisztor.

Gość poranka „Siódma 9” skomentował też wydarzenia w obozie przeciwnym. Zdaniem Piotra Nisztora Jarosław Kaczyński jest gwarantem tego, że nie dojdzie do podziału w obozie Zjednoczonej Prawicy.

„PiS jako największa partia w obozie ZP chce podporządkować sobie koalicjantów. Z dystansem podchodziłbym do części rewelacji medialnych. Tymi, którzy chcą nagłośnić jakiś gigantyczny konflikt pomiędzy Ziobro, Gowinem i Kaczyńskim są przede wszystkim niektóre media” – stwierdził dziennikarz.

„Jarosław Kaczyński przez ostatnie 4 lata trzymał to wszystko w ryzach. Jeśli przestanie to robić to może się to skończyć dużą wywrotką dla Zjednoczonej Prawicy” – dodał rozmówca Jarosława Wydry.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA