Dominika Zamara i Raul Gamez Rodriguez: Chopin to postać bardzo ceniona na Kubie

Dominika Zamara i Raul Gamez Rodriguez: Chopin to postać bardzo ceniona na Kubie

„Kultura kubańska jest bardzo europejska. Dużo osób edukuje się tam muzycznie. Kubańczycy mają dużą kulturę muzyczną” – powiedział w poranku „Siódma 9” Raul Gamez Rodriguez. W rozmowie z Piotrem Otrębskim muzyk opowiadał wraz z Dominiką Zamarą o swoich planach zawodowych.

Gośćmi poranka „Siódma 9” byli śpiewacy operowi: Dominika Zamara (sopran) oraz Raul Gamez Rodriguez (baryton). Muzycy opowiadali m.in. o swoich najbliższych zawodowych planach, a także o swojej artystycznej kooperacji.

Dla Kubańczyka jest to pierwsza wizyta w Polsce. W rozmowie z Piotrem Otrębskim opowiadał m.in. o tym, co skłoniło go do odwiedzenia Warszawy, a także z czym kojarzy mu się Polska.

„Jestem bardzo zadowolony, że po raz pierwszy mogę być w ojczyźnie Fryderyka Chopina. Jest to postać bardzo ceniona na Kubie” – powiedział Rodriguez, który wyjawił, że także w stolicy Kuby (Hawana) znajduje się pomnik polskiego kompozytora.

„Kultura kubańska jest bardzo europejska. Dużo osób edukuje się tam muzycznie. Kubańczycy mają dużą kulturę muzyczną” – dodał gość poranka.

Już na początku grudnia Dominika Zamara i Raul Gamez Rodriguez wystąpią wspólnie na festiwalu muzycznym w Turynie.

„3 grudnia weźmiemy tam udział w festiwalu Tempi” – zapowiedziała artystka, która jednocześnie zaprosiła na swój koncert w Warszawie (sala im. Lutosławskiego) 8 grudnia br.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA