Jerzy Mosoń: Pomysł amerykańskich sankcji na projekt Nord Stream 2 jest spóźniony o kilka lat

Jerzy Mosoń: Pomysł amerykańskich sankcji na projekt Nord Stream 2 jest spóźniony o kilka lat

„Na odpowiednie sankcje był czas parę lat temu. Teraz wygląda to na czynność jedynie dla pozoru. Zapowiedzi szefa komisji senackiej ładnie wyglądają, ale jeśli miałyby być skuteczne to powinny być skonkretyzowane. Nie wiadomo nawet czy przejdą procedurę legislacyjną, bo na końcu musi to podpisać prezydent Trump. Do tego jest jeszcze daleko” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jerzy Mosoń (FIBRE, Polish Market). W rozmowie z Piotrem Otrębskim oceniał m.in. groźbę władz amerykańskich skierowaną do firm realizujących projekt Nord Stream 2.

Jerzy Mosoń skomentował wybór Konstantego Radziwiłła na nowego wojewodę mazowieckiego. Był minister zdrowia zastąpił na tym stanowisku Zdzisława Sipierę.

„Mam nieodparte wrażenie, że ta nominacja musiała wynikać z układu wewnątrz koalicji. Ciekawym aspektem tego wydarzenia jest to, że Konstanty Radziwiłł będzie mógł sprawdzić na własnej skórze, jak wygląda wprowadzona przez niego reforma służby zdrowia, czyli sieć szpitali. Zadłużenie tylko w zeszłym roku wzrosło o 90 milionów złotych. Czy to wina reformy czy samorząd warszawski nie był dobrze w stanie zarządzać szpitalami? Nowy wojewoda przekona się o tym” – powiedział rozmówca Piotra Otrębskiego.

 „Mam nadzieję, że komunikacja między władzą centralna, a samorządową usprawni się i zadłużenie zacznie topnieć” – dodał.

W rozmowie poranka red. Mosoń odniósł się także do pomysłu budowy łuku triumfalnego w ramach setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

„Podoba mi się ten pomysł. Warszawie brakuje takich miejsc symboli. Brak odbudowy wielkich symboli (np. Pałacu Saskiego) sprawia, że szukamy miejsc, które staną się także magnesem dla turystów” – stwierdził.

Ostatnim tematem pierwszej rozmowy wtorkowego poranka był pomysł sankcji USA dla firm, które realizują projekt Nord Stream 2. Zdaniem rozmówcy Piotra Otrębskiego jest to pomysł spóźniony o kilka lat.

„Był na to czas parę lat temu. Teraz wygląda to na czynność jedynie dla pozoru. Zapowiedzi szefa komisji senackiej ładnie wyglądają, ale jeśli miałyby być skuteczne to powinny być skonkretyzowane. Nie wiadomo nawet czy przejdą procedurę legislacyjną, bo na końcu musi to podpisać prezydent Trump. Do tego daleko” – powiedział Jerzy Mosoń.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA