Michał Gutka: Mauricio Pochettino padł ofiarą własnego sukcesu

Michał Gutka: Mauricio Pochettino padł ofiarą własnego sukcesu

„Mauricio Pochettino padł niejako ofiarą własnego sukcesu. Przegrana w finale Ligi Mistrzów i świadomość tego, że tak wielki sukces przeszedł koło nosa, zatruła kolejny sezon. Została ta sama ekipa, a do szatni wdarła się stagnacja” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Gutka („Przegląd Sportowy, Canal Plus Sport). W rozmowie z Anną Czytowską komentował decyzję władz Tottenhamu Hotspur o zatrudnieniu Jose Mourinho.

Głównym tematem rozmowy Anny Czytowskiej z Michałem Gutką był Jose Mourinho, który powraca do pracy w Premier League. Portugalczyk zastąpił Mauricio Pochettino na stanowisku trenera drużyny Tottenhamu. Według redaktora Przeglądu Sportowego decyzja o zwolnieniu Pochettino była trudną decyzją dla prezesa Tottenhamu – Daniela Levy’ego.

„Levy musiał zdecydować o zastąpieniu trenera, który wyniósł Tottenham na wyższy poziom. Fakt, że Mourinho przychodzi do Kogutów [przydomek londyńskiej drużyny] jest zasługą Pochettino, który zostawił po sobie klub z wyższej piłkarsko półki” – stwierdził dziennikarz.

„Argentyńczyk padł niejako ofiarą własnego sukcesu. Przegrana w finale Ligi Mistrzów i świadomość tego, że tak wielki sukces przeszedł koło nosa, zatruła kolejny sezon. Została ta sama ekipa, do szatni wdarła się stagnacja” – powiedział Michał Gutka.

„Pochettino chciał bardziej przebudować skład. Przyszło tylko trzech nowych piłkarzy, a ci którzy chcieli odejść, zostali” – dodał gość poranka „Siódma 9”, który odniósł się jeszcze do osoby nowego trenera londyńskiego zespołu.

„Jose Mourinho przychodzi tu odmieniony. Ocieplił swój wizerunek już jako ekspert, którym był przez ostatni czas. Sam zapowiedział zresztą, że przeprowadził głęboką autorefleksję i chce się zmienić. Na razie początki jego pracy w Londynie pokazują, że teraz mamy do czynienia z nie tym samym Jose, co w końcówce jego pracy w Manchesterze United” – powiedział rozmówca Anny Czytowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA