Krzysztof Bosak: Filozofia, że pod dyktando biznesu trzeba dopełniać populację imigracją, doprowadzi do tego, co jest teraz na Zachodzie

Krzysztof Bosak: Filozofia, że pod dyktando biznesu trzeba dopełniać populację imigracją, doprowadzi do tego, co jest teraz na Zachodzie

„Musimy być gotowi prowadzić państwo przy pomocy swoich własnych obywateli. Jeśli rynek pracy i gospodarka rozwijają się bardziej dynamicznie niż sama populacja narodu polskiego (zamieszkująca polskie terytorium) to być może trzeba nieco spowolnić tworzenie nowych miejsc pracy, dopóki nie urodzi się więcej dzieci. Filozofia, że pod dyktando biznesu trzeba dopełniać populację imigracją, doprowadzi do tego, co jest teraz na Zachodzie” – powiedział w poranku „Siódma 9” Krzysztof Bosak (Konfederacja). W rozmowie z Anną Czytowską mówił m.in. o projektach ustaw stworzonych przez Konfederację.

Poseł Bosak skomentował słowa Roberta Winnickiego, który na swoim profilu na Facebooku napisał ostatnio, że: „żadne problemy na rynku pracy, skądinąd poważne i trudne, nie mogą przesłonić nam faktu, że zachowanie spójności kulturowej, etnicznej oraz religijnej jest najważniejsze dla naszego narodu”.

„W tej wypowiedzi nie ma nic kontrowersyjnego. Naszego państwa nie byłoby, gdyby nie naród polski, którzy przez ponad 100 lat pamiętał o tym, że miał swoje państwo i na nie zasługuje” – powiedział Krzysztof Bosak.

„W polskim społeczeństwie gdzieś w roku 2014-2015 był silny sprzeciw wobec UE, która próbowała nam narzucić mechanizm przymusowej relokacji imigrantów. W chwili gdy rząd wpuszcza dziesiątki razy większe kwoty imigrantów niż to co chciała nam narzucić Unia, nasze społeczeństwo jest w letargu” – kontynuował.

„Nie jest tak, że rynek pracy ma nam dyktować co mamy robić ze swoim państwem. Musimy być gotowi prowadzić państwo przy pomocy swoich własnych obywateli. Jeśli rynek pracy i gospodarka rozwijają się bardziej dynamicznie niż sama populacja narodu polskiego, zamieszkująca polskie terytorium to być może trzeba nieco spowolnić tworzenie nowych miejsc pracy, dopóki nie urodzi się więcej dzieci. Filozofia, że pod dyktando biznesu trzeba dopełniać populację imigracją, doprowadzi do tego, co jest teraz na Zachodzie” – dodał polityk.

W dzisiejszej rozmowie pojawił się też wątek prawyborów prezydenckich w Konfederacji. Zdaniem Krzysztofa Bosaka Węgry byłyby najlepszym wyborem na pierwszą zagraniczną wizytę ew. nowego prezydenta.

„Byłoby to podkreślenie naszej wspólnoty doświadczeń i politycznych linii w Europie Środkowo-Wschodniej i w Grupie Wyszehradzkiej. Wybierając Węgry nie faworyzowalibyśmy żadnego większego państwa. Byłaby to bezpieczna dla nas opcja” – powiedział jeden z kandydatów Konfederacji na prezydenta w wyborach w 2020 roku.

Pod koniec rozmowy poruszono wątek obecności Konfederacji w Sejmie. Zdaniem Krzysztofa Bosaka świadomość tego, że Prawo i Sprawiedliwość z reguły będzie odrzucać projekty ustaw tworzonych przez partie opozycyjne, nie spowoduje, że Konfederacja zaniecha pisania takich projektów.

„Składamy nasze projekty i będzie je składać. Projekty warto składać, między innymi po to, żeby ich treść wprowadzać później do debaty. Ostatnio zgłosiliśmy projekt ustawy o dekomunizacji Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi nam o to, żeby PRL-owscy prokuratorzy nie mogli tam zdobywać pozycji. Mamy też projekt, który realizuje zapowiedź prezydenta Dudy (projekt, którego sam ostatecznie nie złożył), czyli realizację kwoty wolnej od podatku. Proponujemy, żeby kwota wolna była w wysokości 12-krotności wysokości wynagrodzenia minimalnego, czyli nieco ponad 30 tysięcy złotych” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy na naszym profilu na Soundcloudzie

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA