Piotr Uściński: Wybór Magdaleny Biejat na przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny był błędem

Piotr Uściński: Wybór Magdaleny Biejat na przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny był błędem

„Mam nadzieję, że Komisja Rodziny wróci do Prawa i Sprawiedliwości. Obawiam się, że p. Biejat będzie wojująca w swojej ideologii. Wiemy, że jest zwolenniczką aborcji na życzenie, a także ideologii genderowych. Na pewno nie pozwolimy na to, żeby z komisji czyniła festiwal swojego światopoglądu. Wierzę, że tutaj będzie zmiana decyzji dot. przewodniczącego” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z Jarosławem Wydrą mówił m.in. o debacie PE dotyczącej „stref wolnych od LGBT” w Polsce.

Na początku rozmowy poseł Uściński skomentował najnowsze doniesienia medialne dotyczące osoby Mariana Banasia, a także opowiedział o tym, jakie jest obecnie nastawienie polityków Prawa i Sprawiedliwości do szefa Najwyższej Izby Kontroli.

„Czekamy na wyniki czynności prowadzonych przez CBA. Jeśli CBA stwierdzi, że jest jakiś problem, że oświadczenia prezesa Banasia były nieprawdziwe, że dochodziło do jakichś złych rzeczy, wtedy będziemy to komentowali negatywnie. Sytuacja jest niezakończona, poczekajmy aż to się zakończy. Wtedy na spokojnie będziemy mogli komentować sprawę Mariana Banasia” – stwierdził rozmówca Jarosława Wydry.

„Zarzuty są poważne, jest jakieś prawdopodobieństwo, że są prawdziwe, dlatego wstrzymajmy się z komentarzem. Trudno oczekiwać, że za wszelką cenę będziemy bronili M. Banasia. Musimy poczekać na wyjaśnienie wspomnianych czynności” – dodał poseł.

W poranku skomentowaliśmy też sprawę marszałka Tomasza Grodzkiego. W mediach pojawiają się doniesienia osób, które uważają, że w czasach gdy obecny marszałek Senatu był ordynatorem szpitala w Szczecinie, były tam wręczane łapówki. Według Piotra Uścińskiego, jeśli doszło do pewnych nieprawidłowości, to istnieje możliwość, że są już przedawnione.

„Nawet jeśli nie będzie postawionych zarzutów, a prokuratura formalnie się tym nie zajmie, to sprawa na pewno wymaga wyjaśnienia. Mam nadzieję, że fundacja, w której działał pan marszałek jest w stanie wykazać się wpłatami oraz listą osób wpłacających. Uważam, że dyrekcja fundacji powinna zabrać głos w całej tej sprawie” – odpowiedział rozmówca Jarosława Wydry.

Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata dot. „stref wolnych od LGBT” w Polsce. Zdaniem Piotra Uścińskiego Polska jest krajem tolerancyjnym, a pomysł wspomnianej debaty jest niezrozumiały.

„Jesteśmy krajem, który ma wielowiekową tradycję tolerancji. (…) W Niemczech do połowy lat 90-tych homoseksualizm był karany, był ścigany przez prawo. Mimo tych restrykcji to tam wykształciła się cała subkultura [związana z LGBT]. Przez te wszystkie prześladowania ich podejście obróciło się o 180 stopni. My w Polsce po prostu dajemy żyć. Nikt nic złego homoseksualistom nie robi” – powiedział gość poranka.

„Był jeden epizod w naszej historii, kiedy władza prześladowała homoseksualistów. W latach 80-tych, za PRL-u, ówczesne władze prześladowały homoseksualistów (akcja „Hiacynt”). Ci ludzie, którzy wtedy to robili dziś zasiadają w sejmowych ławach Lewicy” – zauważył polityk.

„To co słyszeliśmy wczoraj z ust pana Biedronia, te kłamstwa dotyczącego tego, że w Polsce osoby homoseksualne nie mogą wchodzić do jakichś restauracji, wydaje się prawdopodobne ludziom na Zachodzie, bo u nich takie rzeczy miały miejsce. (…) Przez wieki byliśmy i dalej jesteśmy najbardziej tolerancyjni w Europie. Nasza tolerancja jest zdroworozsądkowa, nie jest popadaniem w skrajność afirmacji” – stwierdził Uściński.

Pod koniec rozmowy Piotr Uściński, który jest także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, skomentował decyzję władz Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą wyboru posłanki Magdaleny Biejat (Lewica) na przewodniczącą Komisji ds. Rodziny.

„Był to błąd (…). Mam nadzieję, że Komisja Rodziny wróci do Prawa i Sprawiedliwości. Obawiam się, że p. Biejat będzie wojująca w swojej ideologii. Wiemy, że jest zwolenniczką aborcji na życzenie, a także ideologii genderowych. Na pewno nie pozwolimy na to, żeby z komisji czyniła festiwal swojego światopoglądu. Wierzę, że tutaj będzie zmiana decyzji” – powiedział pod koniec gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA