Tomasz Walczak: Czuć ducha Unii Wolności w Platformie Obywatelskiej. Jest tam widoczne pewne zadęcie intelektualne

Tomasz Walczak: Czuć ducha Unii Wolności w Platformie Obywatelskiej. Jest tam widoczne pewne zadęcie intelektualne

„Czuć ducha Unii Wolności w opozycji [PO]. Jest tam widoczne pewne zadęcie intelektualne. Pamiętam tę partię [UW] jako partię naburmuszonych intelektualistów, która obraziła się na naród, który jest w ich mniemaniu za głupi, żeby docenić zmiany, których dokonała ta partia” – powiedział w poranku „Siódma 9” Tomasz Walczak (Super Express). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił też m.in. o problemach PiS-u z szefem Najwyższej Izby Kontroli.

„Mamy teraz do czynienia z kolejną historią, gdzie Prawo i Sprawiedliwość ma problem z jakimś swoim człowiekiem i idzie w zaparte. W ciągu ostatnich 4 lat kiedy media pokazywały, że z jakimś działaczem jest problem, to ludzie z PiS mówili, że jest to kryształowa postać i stawali za tym człowiekiem murem. Tak było chociażby w przypadku Marka Kuchcińskiego” – przyznał Tomasz Walczak.

„Teraz władze PiS doszły do wniosku, że Marian Banaś jest obciążeniem dla tej formacji. Być może da mu trwać na stanowisku szefa NIK, tak jak było to w przypadku jego poprzednika. Wydaje mi się jednak, że tutaj PiS będzie mieć większą determinację. Jak to ostatecznie rozwiążą? Nie wiadomo” – powiedział dziennikarz.

Rozmówca Marcina Fijołka dotknął też tematu Platformy Obywatelskiej.

„Czuć ducha Unii Wolności w opozycji. Jest tam widoczne pewne zadęcie intelektualne. Pamiętam tę partię [UW] jako partię naburmuszonych intelektualistów, która obraziła się na naród, który jest w ich mniemaniu za głupi, żeby docenić zmiany, których dokonała ta partia” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

„Do wyborców trzeba się odnosić z szacunkiem, a tego [w PO] nie ma. (…) Jeśli Platforma chce obniżać podatki i jednocześnie zwiększać wydatki to mamy do czynienia z neoliberalnym populizmem” – powiedział Tomasz Walczak.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA