Ks. Łukasz Gołaś: W Adwencie oczekujemy na przyjście Zbawiciela, przyjście Księcia Pokoju

Ks. Łukasz Gołaś: W Adwencie oczekujemy na przyjście Zbawiciela, przyjście Księcia Pokoju

„W Adwencie oczekujemy na przyjście Zbawiciela, przyjście Księcia Pokoju. Chcemy podzielić się pokojem, który odczuwamy w sercu, ale poprzez otwarcie się na człowieka i pomoc konkretnym ludziom. W Rudniku nad Sanem Siostry Pallotynki prowadzą Dom Dziecka. Jako znak jałmużny adwentowej i otwarcia serca na drugiego człowieka, chcemy wyremontować pokój we wspomnianym domu” – powiedział w poranku „Siódma 9” ks. Łukasz Gołaś - redaktor naczelny Pallotti FM. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił o akcji „budujemy Pokój”.

„Pallotti FM jest radiem internetowym. Naszym celem jest, aby przez sieć pokazywać dobre rzeczy, Dobrą Nowinę, Ewangelię” – przedstawił swoją rozgłośnię ks. Gołaś. W porannej rozmowie opowiedział też o najnowszej adwentowej inicjatywie Pallotti FM pt. „budujemy Pokój”. Jak zauważył gość poranka „Siódma 9” hasło ma podwójne znaczenie.

„W Adwencie oczekujemy na przyjście Zbawiciela, przyjście Księcia Pokoju. Chcemy podzielić się pokojem, który odczuwamy w sercu, ale poprzez otwarcie się na człowieka i pomoc konkretnym ludziom. W Rudniku nad Sanem Siostry Pallotynki prowadzą Dom Dziecka. Jako znak jałmużny adwentowej i otwarcia serca na drugiego człowieka, chcemy wyremontować pokój we wspomnianym domu” – wyjaśnił ks. Gołaś.

„Przygotowujemy materiały do budowy, pościel, materace, biurka, etc. W przypadku takich inicjatyw istotne jest też to, aby pamiętać o modlitwie” – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA