Ewelina Chełstowska: Kobieta urzekająca to ta, która urzeka pięknem Jezusa, które nosi w sobie

Ewelina Chełstowska: Kobieta urzekająca to ta, która urzeka pięknem Jezusa, które nosi w sobie

„Kobieta urzekająca to ta, która urzeka pięknem Jezusa, które nosi w sobie. To kobieta świadoma swojego piękna, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Ewelina Chełstowska. W rozmowie z Anną Czytowską opowiedziała o projekcie „Urzekająca”.

Zapytana, jaka jest kobieta urzekająca, odpowiedziała:

„Kobieta urzekająca to ta, która urzeka pięknem Jezusa, które nosi w sobie. To kobieta świadoma swojego piękna, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego”.

„Kobiety, które biorą udział w projekcie, pokazują, jak bardzo kobieta jest dzisiaj niedoceniona, ale też jak my same siebie nie doceniamy” – mówiła.

Jak zaznaczyła:

„Chcemy, żeby kobiet miały świadomość tego, co kobieta niesie światu, do daje światu. A daje przede wszystkim życie, na rożnych obszarach i na różny sposób, nie tylko to fizyczne, nie tylko poprzez macierzyństwo, ale wszędzie tam, gdzie się pojawiamy. (…) Kobieta wnosi do świata taką cząstkę, której żaden mężczyzna nie jest w stanie dać”.

W jaki sposób działa społeczność urzekających kobiet?

„Spotykamy się w całej Polsce, w różnych miejscach. Teraz w 34 miastach w Polsce, ale też za granicą. Spotykamy się na comiesięcznych Mszach św. i comiesięcznych kawach na mieście. Zaczynamy spotkania modlitwą, a potem dzielimy się różnymi kobiecymi problemami, ale i radościami”.

Podkreśliła, że wzorem dla kobiet powinna być zawsze Maryja.

„Maryja była kobietą odważną, zdecydowaną, ale i pełną pokory, i najpiękniejszą przez to, że miała piękne wnętrze i była rozkochana w Bogu. Niosła to piękno światu. To jest to sedno, o które my się staramy, bo to piękno, które jest na zewnątrz, zawsze wynika z piękna wewnętrznego”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA