Wojciech Sumliński: „Reforma wymiaru sprawiedliwości musi sięgnąć przede wszystkim prokuratorów”

Wojciech Sumliński: „Reforma wymiaru sprawiedliwości musi sięgnąć przede wszystkim prokuratorów”

„Reforma sądownictwa jest bezwzględna, aby wyjaśnić wszystkie tragiczne historie z przeszłości. Samobójstw, które nie były samobójstwami, zabójstw nigdy niewyjaśnionych” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Wojciech Sumliński, niezależny dziennikarz. „Reforma musi dosięgnąć przede wszystkim prokuratorów” – dodał.

„Ilu jest bandytów w togach prokuratorskich, bandytów, ludzi bezwzględnych, którzy łamią prawo. Jest mnóstwo do naprawienia w wymiarze sprawiedliwości. To jest bezmiar bezprawia. Marzę o kraju, w którym wszyscy będziemy równi wobec prawa. Marzę o kraju, gdzie sprawiedliwość nie wymarła jak dinozaury” – ocenił Sumliński.

Sumliński zwrócił także uwagę, że do tej pory byli tacy, którzy wymiarowi sprawiedliwości podlegali i których wymiar sprawiedliwości nie dosięgał. „Gdybym działał tak jak Komorowski, to już dawno siedziałbym za kratami” – stwierdził.

Dziennikarz odniósł się także do faktu nieopublikowania aneksu do raportu WSI: „Postępowanie prezydenta prowadzi do dwugłosu: Andrzeja Dudy w trakcie kampanii, który obiecał opublikowanie raportu i prezydenta Andrzeja Dudy, który poinformował, że nic takiego nie nastąpi” – powiedział. „W raporcie są ukazane nici między osobami, które nadal pozostają autorytetami w opinii publicznej, a które na zaufanie nie zasługują” – dodał. „Aneks powstał po to, by poznać prawdę” – zakończył temat gość Agnieszki Borowskiej.

Wojciech Sumliński w zakończeniu odniósł się także do sprawy śmierci Sławomira Petelickiego.

back to top