Łukasz Warzecha: Prezes Banaś w walce z PiS-em staje się bardzo wnikliwym kontrolerem

Łukasz Warzecha: Prezes Banaś w walce z PiS-em staje się bardzo wnikliwym kontrolerem

„To paradoks, że prezes NIK Marian Banaś, który z jednej strony jest krytykowany za objęcie stanowiska przed zakończeniem kontroli CBA i istniejące niejasności dotyczące jego majątku, zarazem staje do ewidentnej wojny z Prawem i Sprawiedliwością, stając się bardzo wnikliwym kontrolerem” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Łukasz Warzecha („Do Rzeczy”). W rozmowie z Anną Czytowską mówił m.in o konflikcie na linii szef NIK - Prawo i Sprawiedliwość.

Najwyższa Izba Kontroli zdecydowała o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury po kontroli programu „Praca dla więźniów”. Czy to element wojny Marian Banaś – Prawo i Sprawiedliwość? – pytała Anna Czytowska.

„Wyniki kontroli zostały potraktowane priorytetowo przez NIK. W dodatku zorganizowano jeszcze specjalną konferencję prasową, żeby podkreślić ich wagę. To jest uderzenie przede wszystkim w Zbigniewa Ziobrę. (…) Rozumiem, że Najwyższa Izba Kontroli ma konkretne podstawy, bo jak się składa nie jedno, a 16 zawiadomień, to muszą tam być udokumentowane przykłady” – stwierdził Łukasz Warzecha.

„O dziwnych sytuacjach w zakładach pracy należących do systemu więziennictwa, słyszałem już kilka miesięcy temu. Z paru źródeł słyszałem o tym, że dzieją się tam dziwne rzeczy i rozumiem, że tym tropem poszli kontrolerzy NIK” – dodał redaktor.

„To paradoks, że Marian Banaś, który z jednej strony jest krytykowany za objęcie stanowiska przed zakończeniem kontroli CBA i istniejące niejasności dotyczące jego majątku, zarazem staje do ewidentnej wojny z Prawem i Sprawiedliwością, stając się bardzo wnikliwym kontrolerem” – powiedział red. Warzecha.

„Miejmy świadomość, że mamy do czynienia z walką także w wymiarze osobistym (chodzi o syna p. Banasia). Nie jest tak, że to co robi Marian Banaś, czyni ponieważ jest b. sumiennym urzędnikiem, ale robi to dlatego, że tak wynikło z sytuacji politycznej. To oczywiście też nie jest dobre” – stwierdził rozmówca Anny Czytowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA