Adrian Stankowski: Ekologizm stał się quasi-religią w Unii Europejskiej

Adrian Stankowski: Ekologizm stał się quasi-religią w Unii Europejskiej

„W Unii Europejskiej pojawiła się tendencja rozszalałego ekologizmu. Wobec upadku katolicyzmu i chrześcijaństwa w państwach UE, ekologizm stał się quasi-religią, złotym cielcem.(…) Na szczycie Rady Europejskiej premier Morawiecki osiągnął dwa cele. Po pierwsze uzyskał środki na transformację energetyczną, a po drugie kupił czas. Europa w 2050 roku ma dojść do neutralności klimatycznej. Polska jako jedyne państwo unijne zostało wyłączone z tego terminu” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Adrian Stankowski („Gazeta Polska Codziennie”). W rozmowie z Karolem Gacem mówił m.in. o ustaleniach szczytu Rady Europejskiej.

Na początku pierwszej rozmowy piątkowego poranka redaktor Stankowski mówił o rocznicy wybuchu stanu wojennego.

„13 grudnia grupa przestępcza o charakterze zbrojnym (jak stwierdził w prawomocnym wyroku Sąd), napadła na polski naród po to, żeby się utrzymać przy władzy, i niestety, do dzisiaj trzyma się jej dzielnie w wielu fragmentach. Dziedzictwo stanu wojennego trzeba odrzucić m.in. w sądach” – stwierdził rozmówca Karola Gaca.

Dzisiejsza rozmowa dotyczyła również szczytu Rady Europejskiej. Podczas wspomnianego szczytu ustalono m.in. to, że Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej.

„W Unii Europejskiej pojawiła się tendencja rozszalałego ekologizmu. Wobec upadku chrześcijaństwa w państwach UE, ekologizm stał się quasi-religią, złotym cielcem.(…) Na szczycie Rady Europejskiej premier Morawiecki osiągnął dwa cele. Po pierwsze są to środki na transformację energetyczną, a po drugie kupił czas. Europa w 2050 roku ma dojść do neutralności klimatycznej. Polska jako jedyne państwo unijne zostało wyłączone z tego terminu” – powiedział redaktor „Gazety Polskiej Codziennie”.

„Wszyscy wiemy, że należy chronić przyrodę. Trzeba to jednak robić w sposób oświecony, oparty na wiedzy i rozumie, a nie na histerii nastoletnich dziewczynek” – stwierdził gość poranka, odnosząc się do osoby Grety Thunberg, obwołanej ostatnio tytułem Człowieka Roku tygodnika „Time”.

W dzisiejszej rozmowie z Karolem Gacem red. Stankowski skomentował także projekt nowelizacji ustawy o sądach.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA