Michał Guzek: Kolędy łączą ludzi

Michał Guzek: Kolędy łączą ludzi

„Pojawił się pomysł, aby koncerty z cyklu «Betlejem w Polsce», wyeksportować do innych krajów. To jest wydarzenie, które ma ewangelizować i łączyć światy. Chcemy wychodzić do tych, którym ciężko odnaleźć się w Kościele. Kolędy łączą” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Guzek (Chrześcijańskie granie). W rozmowie z Jarosławem Wydrą zachęcał słuchaczy do wzięcia udziału w wydarzeniu „Betlejem w Polsce”.

Gość Jarosława Wydry zachęcał do uczestnictwa w „Betlejem w Polsce”. Koncerty kolęd w wykonaniu znanych polskich artystów rozpoczną się 28 grudnia, potrwają do połowy stycznia i odbędą się w kilku miastach w Polsce (Katowice, Szczecin, Warszawa, Poznań, Toruń, Kalisz, Ostróda, Gdynia).

„«Betlejem w Polsce» daje okazję do tego, żeby się spotkać, przełamać opłatkiem, wspólnie pośpiewać kolędy” – powiedział Michał Guzek.

Organizatorzy są otwarci na wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

„Jeśli kogoś nie byłoby stać na bilet, to może zaangażować się w nasz wolontariat. Wolontariusz rozdając śpiewniki czy witając gości będzie mógł przy okazji wziąć udział we wspólnym koncertowaniu. Jeśli ktoś chciałby pomóc w tym, żeby «Betlejem w Polsce» było piękniejsze, to serdecznie zapraszam” – zachęcał Michał Guzek.

Oprócz wspomnianych koncertów pojawiła się też płyta związana z „Betlejem w Polsce”.

„«Pokój Wam» to dwupłytowe wydanie. Na płycie znalazły się utwory m.in. Antoniny Krzysztoń, Dawida Kwiatkowskiego czy Kamila Bednarka” – powiedział rozmówca Jarosława Wydry, zwracając uwagę na fakt, że jest to płyta, której wykonawcami są również artyści niezwiązani na co dzień z chrześcijańską muzyką.

„Pojawił się pomysł, aby koncerty, o których mówimy, wyeksportować do innych krajów. To jest wydarzenie, które ma ewangelizować i łączyć światy. Chcemy wychodzić do tych, którym ciężko odnaleźć się w Kościele. Kolędy łączą” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA