Marek Kubala: Zachowanie Pihowicz, Budki, Szczerby podczas Komisji Sprawiedliwości to celowa obstrukcja

Marek Kubala: Zachowanie Pihowicz, Budki, Szczerby podczas Komisji Sprawiedliwości to celowa obstrukcja

„Po tylu latach walki z wymiarem sprawiedliwości brałem udział w bardzo ważnym zdarzeniu, które zmienia wymiar sprawiedliwości” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Marek Kubala, przedsiębiorca, który przez błąd urzędnika stracił firmę i dobre imię.

Marek Kubala brał udział w pracach Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, by bronić skargi nadzwyczajnej. „To, że się znalazłem w tej komisji, było dla mnie niezwykłym szczęściem i wydarzeniem w moim życiu (…) walczyłem przez tyle lat, żeby ta zmiana w sądach nastąpiła” – powiedział gość Agnieszki Borowskiej. 

Wrażenie, jakie odniósł Marek Kubala podczas prac komisji, było bardzo negatywne, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie przedstawicieli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. „Ja większego skandalu, zachowania posłów w instytucji tak poważnej, która decyduje o ważnych przepisach, które mają znaczenie dla dalszego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, nie widziałem (…) te osoby merytorycznie powinny się odnosić się do poprawek, (…) celowe inicjowanie niemerytorycznych dyskusji urągało kulturze (…) ci ludzie zrobili sobie kabaret” – podsumował Marek Kubala.

 

back to top