Ks. Paweł Rytel-Andrianik: „Adwent to czas 3 x R – rodzinny, radosny i religijny”

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: „Adwent to czas 3 x R – rodzinny, radosny i religijny”

„Adwent powinien być czasem 3 x "R" – rodzinnym, radosnym i religijnym. Jeśli chcemy dobrze przeżyć Adwent, to należy wziąć udział w rekolekcjach” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. „To musi być czas dobrego przygotowania” - dodał.

Rzecznik KEP przypomniał także słowa kardynała Kazimierza Nycza, aby „nie dać sobie ukraść Adwentu przez komercjalizację”. Zwrócił także uwagę na szerzącą się w Internecie akcję „#roraty”, która ma być wspólną inicjatywą, dla dobra internautów, ponieważ „najwięcej ludzi żyje teraz na szóstym kontynencie - «cyberkontynencie»” – zauważył gość Piotra Otrębskiego.

Ksiądz Rytel-Andrianik poinformował także, że następne dwa lata w Kościele będą poświęcone sakramentowi bierzmowania. „W tym roku skupiamy się na słowie «dar» odkrywając osobę Ducha Świętego, w następnym roku kluczowym będzie słowo «zadanie», czyli będziemy się zastanawiać jak najlepiej wykorzystać dane nam talenty i dary” – powiedział.

Rzecznik zwrócił także uwagę na element w programie duszpasterskim polskiego Kościoła, jakim będą katechezy, w których wezmą udział rodzice przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania przez ich dzieci. „Rodzice są tymi, którzy są potrzebni nie tylko wtedy kiedy coś dają, rodzice chcą jak najwięcej dobra dla swoich dzieci. Nikt nie jest w stanie zastąpić rodziców w procesie wychowania” - ocenił.

back to top