Olgierd Annusewicz: Czy druga kadencja Andrzeja Dudy jest możliwa?

Olgierd Annusewicz: Czy druga kadencja Andrzeja Dudy jest możliwa?

5 grudnia wydarzenia sejmowe pod znakiem Zgromadzenia Narodowego. „Jest to połączone posiedzenie obu izb parlamentu najczęściej zwoływane w celach reprezentacyjnych, uroczystych (…) dziś Zgromadzenie Narodowe służy upamiętnieniu urodzin marszałka Piłsudskiego. Wysłuchamy też orędzia prezydenta Andrzeja Dudy” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Olgierd Annusewicz, politolog.

Orędzie ma być symboliczną inauguracją obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. „Ja się spodziewam orędzia na tak zwanym wysokim poziomie ogólności, w którym uważny słuchacz znajdzie odniesienia do rzeczywistości np. sprawna armia, zasady, jakimi powinno się kierować dowództwo, odwołanie do reguł, którymi w swoim dowodzeniu stosował marszałek Piłsudski” – skomentował gość Piotra Otrębskiego.

Annusewicz zapytany czy prezydent podkreśli swoją autonomiczność dając sygnał poszczególnym ministrom odpowiedział: „Nie sądzę (…) Moim zdaniem Andrzej Duda pokaże pewne wartości i zasady, z którymi powinna być spójna współczesna polityka obronna”.

Trudno jest powiedzieć czy druga kadencja Andrzeja Dudy jest możliwa. „Na dwa, trzy lata przed wyborami wszystko jest możliwe (…) nie należy wykluczać najrozmaitszych scenariuszy. Pierwsze dwa lata swojej kadencji Andrzej Duda, delikatnie mówiąc przespał, i to z czym mamy do czynienia teraz to jest ratowanie czegoś, co poszło w bardzo złym kierunku. Na razie polityka Andrzeja Dudy się zmieniła. Nie będzie to łatwe, ale też nie sądzę, żeby było niemożliwe” – podsumował Olgierd Annusewicz.

 

back to top