Radosław Fogiel: Różnica pomiędzy prof. Grodzkim a ks. Popiełuszką jest taka, że ks. Jerzego esbecy zabili, a nie bronili

Radosław Fogiel: Różnica pomiędzy prof. Grodzkim a ks. Popiełuszką jest taka, że ks. Jerzego esbecy zabili, a nie bronili

„Marszałek Grodzki zamiast wyjaśnić sprawę, porównuje się do ks. Jerzego Popiełuszki. Różnica jest chociażby taka, przy pominięciu wszelkich innych różnic, że bł. ks. Jerzego esbecy zabili, a nie bronili” – powiedział w poranku „Siódma 9” Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość). W rozmowie z Anną Czytowską wicerzecznik PiS odniósł się do słów prof. Tomasza Grodzkiego, który w wywiadzie udzielonym Magdalenie Rigamonti (Dziennik.pl) powiedział: „Doświadczam nienawiści, zorganizowanego hejtu tak, jak w większym stopniu doświadczał Paweł Adamowicz czy ks. Jerzy Popiełuszko”.

Rozmowa poranka rozpoczęła się od analizy sytuacji na Bliskim Wschodzie.

„Podstawowym celem rządu jest dbanie o bezpieczeństwo kraju, obywateli i żołnierzy stacjonujących w regionie” – powiedział poseł Fogiel.

„Decyzja NATO jest taka, że kontyngent NATO-wski tam pozostaje. Polska będzie zachowywać się racjonalnie w porozumieniu z naszymi sojusznikami” – dodał.

„Z przyjemnością porozmawiamy z opozycją o bezpieczeństwie państwa, ale nie w warunkach pre-wyborczego teatru” – zapowiedział Radosław Fogiel.

Rozmówca Anny Czytowskiej odniósł się też do sporu dot. zmian w sądownictwie. Według R. Fogiela pomysł Władysława Kosiniaka-Kamysza o zwołaniu okrągłego stołu dot. reformy sądów, jest zabiegiem kampanijnym.

„Poszczególne partie mają prawo do organizowania rozmaitych wydarzeń, które będą promować ich kandydatury. Prawo i Sprawiedliwość nie ma obowiązku włączania się w promocję, w tym wypadku, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Czas na dyskusję o ustawie sądowej był w Sejmie” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Radosław Fogiel skomentował decyzję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą nie pojawienia się na Światowym Forum Holocaustu.

„Światowe Forum Holocaustu to uroczystości organizowane przez prywatną fudację rosyjskiego oligarchy. Jest to bliski człowiek Władimira Putina, który wsławił się m.in. tym, że brutalnie próbował przejąć polskie zakłady azotowe. Scena podczas wspomnianego forum będzie ustawiona tak, żeby światło było skierowane na W. Putina. Przykre, że włącza się w to instytut Yad Vashem. Polska strona już cztery miesiące temu informowała o tym, jakie są warunki udziału polskiego prezydenta (chodzi o możliwość zabrania przez niego głosu). Wykazaliśmy się dużą czujnością, bo było to na dlugo przed tym, jak prezydent Putin zaczął fałszować historię. Jeśli Yad Vashem nie zgodził się na przedstawione przez nas warunki, to trudno oczekiwać, że prezydent Duda będzie tam jechał” – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Pod koniec rozmowy Radosław Fogiel odniósł się do słów Marszałka Senatu – prof. Tomasza Grodzkiego, który w wywiadzie udzielonym Magdalenie Rigamonti (Dziennik.pl) powiedział: „Doświadczam nienawiści, zorganizowanego hejtu tak, jak w większym stopniu doświadczał Paweł Adamowicz czy ks. Jerzy Popiełuszko”.

„Marszałek Grodzki zamiast wyjaśnić sprawę, porównuje się do ks. Jerzego Popiełuszki. Różnica jest chociażby taka, przy pominięciu wszelkich innych różnic, że bł ks. Jerzego esbecy zabili, a nie bronili” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA