Małgorzata Dąbrowska: Boski Biznes ma za zadanie dodawać odwagi do prowadzenia biznesu z zachowaniem właściwej hierarchii wartości

Małgorzata Dąbrowska: Boski Biznes ma za zadanie dodawać odwagi do prowadzenia biznesu z zachowaniem właściwej hierarchii wartości

„Boski Biznes jest kierowany szczególnie do kobiet, a tu mamy szczególną sytuację, bo kobiety często nie wierzą w swoje siły, boją się prowadzić biznesy – oczywiście są wyjątki i są kobiety, które sobie radzą wspaniale – ale naszą rolą jest dodawać sobie odwagi, żeby ten biznes prowadzić po Bożemu, czyli zachowując właściwą hierarchię wartości” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Małgorzata Dąbrowska. W rozmowie z Jarosławem Wydrą opowiedziała o działaniach Boskiego Biznesu, a także zaprosiła na galę charytatywną.

„Naszym wyzwaniem, każdego człowieka, jest to, żeby nie przysłoniły nam Pana Boga żadne inne rzeczy, a więc na pewno nie pieniądze, na pewno nie biznes, tylko żeby On był numerem jeden w naszym życiu. W biznesie bardzo łatwo o tym zapomnieć, łatwo skupić się na pracy, na dochodach, przychodach, na słupkach, na liczbach” – mówiła Małgorzata Dąbrowska.

„Boski Biznes jest kierowany szczególnie do kobiet, a tu mamy szczególną sytuację, bo kobiety często nie wierzą w swoje siły, boją się prowadzić biznesy – oczywiście są wyjątki i są kobiety, które sobie radzą wspaniale – ale naszą rolą jest dodawać sobie odwagi, żeby ten biznes prowadzić po Bożemu, czyli zachowując właściwą hierarchię wartości. Ta hierarchia szczególnie mocno wybrzmiała w ustach Matki Teresy z Kalkuty, która powiedziała, że wszystko będzie dobrze, jak na pierwszym miejscu będzie Pan Bóg, potem będzie współmałżonek, potem dzieci, potem praca jako służba drugiemu człowiekowi, potem aktywności społeczne, hobby, rozrywka i inne rzeczy” – tłumaczyła.

Jak wyglądają spotkania Boskiego Biznesu?

„Boski Biznes kierowany jest do kobiet, mężczyzn zapraszamy na coroczną galę. Spotykamy się w zależności od miasta i odległości. W Rzeszowie i Krakowie spotykamy się co miesiąc, w innych miastach co kwartał. Jaki jest cel? Przede wszystkim są to normalne spotkania biznesowe, networkingowe, gdzie przychodzimy po to, żeby poznać nowe kobiety, które deklarują się w wartościach chrześcijańskich, prowadzą biznesy lub przygotowują się do prowadzenia biznesu. Zdarza się, że mamy też menadżerki, kobiety zarządzające, niekoniecznie posiadające własny biznes, ale chcące wzrastać w tych wartościach chrześcijańskich. Na każdym spotkaniu przedstawiamy się, wychodzimy z listą i kontaktami do kobiet, które są na tym spotkaniu. A jest nas między 20 a 30 osób. Jest zawsze lekcja biznesowa, czyli ja przygotowuję temat biznesowy, który służy rozwojowi naszych firm i nas jako liderek. Jest też partner biznesowy, czyli jedna z kobiet opowiada o swoim projekcie, swoim produkcie, o swoich działaniach, żeby nam przybliżyć to, co robi. Bardzo często jest też świadectwo kobiety, która opowiada swoją historię życia w biznesie i z Panem Bogiem, co jest niesamowitą inspiracją i co nas podciąga na wyższy poziom działania”.

25 stycznia w Rzeszowie odbędzie się gala charytatywna. Jak mówiła Małgorzata Dąbrowska:

„Zapraszamy przedsiębiorców chrześcijańskich z całej Polski. Chcemy świętować rok pracy, rok przemian w nas i w naszych biznesach. Będą też rozdane statuetki «Prawdziwie Boska». Doceniam te kobiety, które szczególnie mocno i systematycznie pracowały nas sobą i swoimi biznesami. W tym roku gala jest połączona z balem charytatywnym. Pierwszy cel to wsparcie działań Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów, a konkretny cel to budowanie studni w Czadzie. Drugi cel to zebranie funduszy na Fundację Boskie Skrzydła, którą założyłam w tym roku. Chodzi o wsparcie kobiet, które są w trudnej sytuacji i życiowej, i biznesowej, z naciskiem na tę drugą, dlatego że jest wiele kobiet, które chciałyby rozpocząć prowadzenie własnego biznesu, a często nie mają wsparcia”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie malgorzatadabrowska.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA